B r a t i s l a v a, 14. apríl 2012 – V piatok, 13. apríla, sa uskutočnil 16-ty ročník Dňa narcisov, jedinej verejno–prospešnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine. Prostredníctvom posolstva „13. apríla môže pomôcť každý“ oslovovala Liga proti rakovine širokú verejnosť s prosbou nielen o finančnú, ale i morálnu podporu prejavom spolupatričnosti všetkým, ktorí bojujú s rakovinou. O účinnosti posolstva svedčí aj prvý neoficiálny výsledok zbierky Dňa narcisov za Bratislavu zhmotnený vo finančnom vyjadrení v sume 202 200. 31,- EUR!

Vzhľadom na náročnosť sčítania a overovania údajov bude presný a oficiálny výsledok známy približne v polovici budúceho týždňa a výsledok zbierky za celé Slovensko cca do mesiaca odo dňa jej konania.

Možnosť podporiť Deň narcisov je stále aktuálna prostredníctvom:

  • SMS* správy s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov v termíne do 16. apríla 2012,
  • dobrovoľného finančného príspevku na účet zbierky č. 2629740400/1100 do 23. apríla 2012.

* Cena 1 SMS je 2 €. Operátori odvedú na zbierku celú túto sumu a samotné zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú.

Priamo v Deň narcisov sa Liga proti rakovine stretla s veľkým prekvapením v podobe obdržania hodnotného vecného daru od anonymného darcu. Rozhodol sa podporiť toto podujatie naozaj originálne – unikátnym šperkom v tvare narcisu vyrobeného zo žltého a ružového zlata ozdobeného prírodnými žltými a bezfarebnými diamantmi. Radi by sme sa s verejnosťou podelili o zážitok z tohto umeleckého diela, zároveň jeho vystavením vzdali hold darcovi a verejne mu poďakovali. Z tohto dôvodu bude šperk od 17. do 22. apríla vystavený na autosalóne v Inchebe, kde bude možnosť pozrieť si ho. O ďalšom naložení s darom bude LPR informovať po ukončení výstavy.

Liga proti rakovine už po 16-ty krát ďakuje všetkým prispievateľom, dobrovoľníkom, partnerom i anonymnému darcovi šperku za prejavenú podporu. Len vďaka nej môžeme pokračovať v prospešných programoch, zmysluplných aktivitách, ktorých cieľom je pomáhať onkologickým pacientom, pôsobiť v oblasti podpory klinických a výskumných projektov, pôsobiť na poli prevencie a poradenstva pre širokú verejnosť.

13. apríla mohol pomôcť každý a mnohí z Vás túto možnosť využili… Ďakujeme!

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!