V záujme mladšej a zdravšej pokožky používame kvalitnú kozmetiku a pravidelne sa o ňu staráme. To ale niekedy nestačí! Čo urobiť pre to, aby naša snaha nevyšla navnivoč? Stačí len trochu upraviť zaužívané rituály a efekt sa rýchlo dostaví.

  1. Žiadny extrém

Pokožka neznáša extrémy, preto pri jej umývaní používajte len príjemne vlažnú vodu. Príliš horúca oberá pleť o vlahu a môže spôsobovať jej dehydratáciu. Extrémne studená máva na svedomí zasa popraskané žilky okolo nosa a na lícach. Na teplotu vody dbajte ako pri umývaní tváre, tak aj pri sprchovaní, pretože pokožka tela trpí rovnako ako pleť. Ak si doprajete peeling na tvár s dobrým zložením, nezabudnite si oplachovať tvár podľa týchto pokynov.

  1. Správne živiny

Potreby pokožky sa menia podľa ročných období, na jej kvalitu má však často (negatívny) vplyv aj stresové obdobie. Ak prežívate náročnejšie dni, či už pracovne, alebo v súkromí, ktoré sa často vyznačujú nezdravým stravovaním a nedostatkom tekutín, zaraďte do starostlivosti o svoj vzhľad špeciálne doplnky stravy, ktoré nedostatok živín nahradia. Sezónne môžete tiež používať dekoratívnu kozmetiku Saloos, ktorá neuškodí a má obsah takýchto látok.

  1. Kontrolujte dopad slnečného žiarenia

Ak chcete mať zdravú a dlho mladú pleť, používajte ochranný faktor bez ohľadu na počasie, a to najmä na jar, v lete a v zime pri pobyte na horách. Nemusíte pritom zakaždým siahať po opaľovacím mlieku, stačí, keď zvolíte variant obľúbeného denného krému s obsahom UV filtra , ktorý vám zaručí rovnakú starostlivosť a zároveň ušetrí čas, peniaze. Váš nábytok potrebuje pravidelnú starostlivosť, aby sa zachoval jeho originálny vzhľad, prečo by ste si nemohli obľúbeným krémom zaistiť dokonalý vzhľad vašej pleti.

Foto: pixabay.com