Pôvabná ženaPrírodné šampóny a kondicionéry bez obsahu silikónov, parabénov a syntetických zložiek sú skvelou voľbou pre vaše vlasy. Nemusia byť však jedinou. Na výber je aj niekoľko rastlinných prípravkov, ktoré môžete použiť aj namiesto šampónov, kondicionérov alebo ich využiť ako špeciálnu kúru. Poďme sa spolu pozrieť na niekoľko zaujímavých možností, ktoré nám príroda ponúka.

Shikakai

Prvým tajomstvom krásnych vlasov je prášok shikakai, ktorý je v Indii využívaný ako prírodný šampón už po stáročia. Prášok zo shikakai má sladkastú ovocnú vôňu a je bohatý na vitamíny a antioxidanty. Bojuje proti lupinám a kožným ochoreniam a zároveň vlasy vyživuje a regeneruje. Obľúbený je však najmä pre svoje čistiace účinky a jemné penenie. Ak máte suché a oslabené vlasy, obľúbite si ho tiež. Majiteľky hnedých vlasov uvítajú jeho jemne tónovacie účinky, ktoré pomáhajú zvýrazniť hnedé odtiene. Zmiešaním s vodou vytvoríte jemný, ale účinný šampón a zmiešaním s olejom ho môžete využiť ako regeneračný vlasový zábal.

Aritha

Ak vás trápia rýchlo sa mastiace vlasy, vhodnejším šampónom bude pre vás prášok aritha. Tento prášok jemne pení a môžete ním nahradiť aj váš sprchový gél, či prací prášok. Môžete sa nim umyť od hlavy až po päty. Je taktiež vhodný na svetlé vlasy, nakoľko nefarbí. Vďaka svojim regeneračným účinkom ho môžete využiť aj na vlasové zábaly. Vaše vlasy budú nadýchané a lesklé.

Amla

Ďalším zázrakom z prírody je amla, ktorá je veľmi populárna najmä v Indii. Okrem toho, že toto ovocie sa využíva na prípravu mnohých jedál, pomôže vlasom dodať stratený lesk a dopomôže k ich regenerácii, vďaka vysokému obsahu vitamínu C a obsahu antioxidantov. A nielen to, amla taktiež pomôže s vypadávaním vlasov a ich opätovným rastom. Prášok, vyrobený zo sušených a podrvených plodov amly má mierne stmavujúci účinok a môžete ho použiť na prípravu kondicionéra, alebo masky. Vďaka svojim jemným sfarbujúcim účinkom je amla vhodná aj pri farební hennou a pomáha bojovať proti šedinám. Na vytvorenie kondicionéra stačí zmiešať amlový prášok s čistou, alebo kvetinovou vodou. Vhodnou možnosťou sú aj bylinkové čaje. Pre vytvorenie regeneračnej masky pridajte váš obľúbený vlasový olej. Vhodné je používať aj amlový olej ako hĺbkovú regeneračnú kúru. Rozlúčte sa s lupinami a slabými vlasmi a oslňte svoje okolie objemnými, lesklými a  zdravými vlasmi. Amla vám s tým pomôže :)

Foto: pixmac.sk, Galtseva_K – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!