Európska únia nám priniesla mnoho nových a hlavne skvelých možností. Či už je to cestovanie bez pasu, žiadne rady na hraničných priechodoch, voľný obchod medzi členskými krajinami alebo otvorený pracovný trh. Dnes sa môžete rozhodnúť, že idete nájsť prácu v Londýne a zajtra sa vám to môže podariť bez akéhokoľvek potrebného povolenia. Síce tu teraz máme Brexit, ale minimálne ďalšie dva roky to bude tak ako doteraz. Prečo by ste mali skúsiť prácu v zahraničí? Tu je 5 dôvodov.

city-11087_640

Pracovné skúsenosti

Pracovné skúsenosti sú vždy dobre, hlavne vtedy, ak ste len nedávno dokončili školu a váš životopis je prázdny. Budúcim zamestnávateľom niekedy stačí ukázať, že máte ochotu pracovať a skúsenosti zo zahraničia, aby ste získali náskok pred ostatnými uchádzačmi. Takže aj práca v sklade so športovými potrebami sa považuje za výhodu.

Dobrý zárobok

V zahraničí máte možnosť skvelého zárobku aj pri nízko kvalifikovaných prácach. Síce normálne ubytovanie v Londýne patrí medzi najdrahšie na svete, ak ale bývate s niekoľkými kamarátmi, môžete sa na Slovensko vrátiť s veľmi zaujímavým rozpočtom. Takže ak vás láka podnikanie a základný kapitál si nechcete požičať z banky, toto je skvelá príležitosť.

Spoznáte novú kultúru

Spoznávanie nových kultúr vám otvára nové obzory. Naozaj, je to skvelé pre väčšiu tolerantnosť, otvorenú myseľ, nezaujatosť a váš osobný rozvoj. Okrem toho, že spoznáte kultúru iného štátu, spoznáte aj pracovnú kultúru, ktorej poznatky môžete využiť po vašom návrate na Slovensko. Teda ak sa preň rozhodnete.

Skvelé možnosti cestovania

Milujete cestovanie? Ak budete pracovať, máte úplne nové možnosti. Nielenže viac zarobíte a môžete si dovoliť viac výletov, ale budete žiť v novej krajine, kde prakticky nepoznáte nič, a tak môžete cestovať naprieč štátom. Okrem toho sú tu aj medzinárodné letiská, takže keby ste pracovali v Londýne, máte úplne nové možnosti, kam môžete letieť. Bon Voyage a nezabudnite na ročné cestovné poistenie.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!