Pred tým než sa večer uložíte do postele a začne vás únava premáhať a zatvárať vám oči, zrejme si ani neuvedomíte, že sa jedná o jeden z najdôležitejších fyziologických procesov, od ktorého závisí naša existencia. Veď až  jednu tretinu svojho života prespíme. Niet teda pochýb o tom, že by sme si na jeho kvalite mali dať obzvlášť záležať. Navyše, keď sa tvrdí, že 10 dní bez spánku by nás mohlo bez problémov aj zničiť.

Zlepšite svoju tvorivú činnosť

Mnohé štúdie poukazujú na to, že spánok je pre naše telo veľmi prospešný a naopak jeho nedostatok môže spôsobovať vážne zdravotné problémy. Jedno tvrdenie dokonca hovorí, že vďaka spánku sa zlepšuje aj naša tvorivosť. Alebo to, že počas spánku náš mozog určité svaly dokonca paralyzuje v záujme vlastnej ochrany.

Aby bol ale tento proces odpočinku dokonalý, potrebujete k nemu aj rovnako dokonalé prostredie. Dobrú posteľ s kvalitnou výplňou a obľúbenými bavlnenými obliečkami, ktoré vás v prípade nutnosti prikryjú.

Telo potrebuje byť jednoducho chránené aj počas tohto obdobia. Jeho dĺžka je dôležitá tiež. Samozrejme, že nie všetci spia rovnako a niekomu stačí naozaj minimum, no dlhodobo sa takýto život praktizovať určite nedá.

Kvalitná posteľná bielizeň z čistej bavlny bez prídavkov syntetických aditív je pomerne drahá. To ale neznamená, že sa jej musíte vyhýbať, naopak do nej investujte, základom je predsa  správne vyberať.

Čo ovplyvňuje voľbu správnej posteľnej bielizne?

Po prvé, musíte presne vedieť veľkosť lôžka. Po druhé, určiť, aká farba a tkanina sa hodí do celkového dizajnu vašej spálne. No a samozrejme potom je to už spomínaný a dôležitý výber obliečok podľa kvality materiálov. Ak to nepodceníte, bude váš spánok naozaj dokonalý.

Dajte si pozor na to, čo robíte

Nezabudnite aj na fakt, že spánok a jeho hodnota závisí aj od toho, aké činnosti robíte niekoľko hodín pred ním. Vynechajte kofeín, sledovanie mobilu a vyhnite sa situáciám, ktoré vás môžu rozrušiť. Vieme, že máte doma to najlepšie kúpeľňové štúdio, no pred spaním si maximálne umyte zuby a pri inej osobnej hygiene používajte radšej teplejšiu vodu, tá studená by vás naopak zbytočne prebrala a rozrušila.

Foto: pixabay.com