Súčasná ponuka textilu a šiat je bohatá na rôzne farby. Z nich si môžeme slobodne vyberať podľa chuti, nálady alebo podľa toho, ktoré sa nám hodia. Farebné odtiene našich šiat by mali korešpondovať s typom, ktorý predstavujeme. To znamená vlasy a pokožka sa vo významnej miere podieľajú na tom, aký druh sfarbenia nášho oblečenia nám pristane.

Dámy svetlejšieho typu, teda so svetlými vlasmi, pokožkou i jasnejšími očami by mali vo svojom šatníku ukrývať sýte farby. Patrí medzi nich napríklad výrazná červená, fialová, ale tiež hnedá farba. Snažte sa obmedziť žltú alebo béžovú, ktorá by váš vzhľad spravila fádnym až nudným.

Iná situácia ale nastáva ak ste obdarená tmavou farbou vlasov. Tu už žltá farba oblečenia nemusí vyznieť tak hrozivo, preto ju môžete pokojne skombinovať so sýtejšou modrou alebo hnedou. Tým, že máte tmavé vlasy, môžete si dopriať aj bielu, ale vždy ju dopasujte k nejakej výraznejšej tmavšej farbe.

Jednoduchšie to majú pri výbere odtieňov brunetky s tmavšou pokožkou. Tým ladí takmer všetko, malé výnimky však predsa neobchádzajú ani ich. Dávajte si pozor na tmavé nevýrazné farby. Čierna, tmavomodrá dokonca i hnedá môže spôsobiť veľmi tmavý vzhľad, v ktorom sa stratia vaše pekné črty a budete pôsobiť veľmi nevýrazne. A to predsa nechcete. Určite využívajte veselé farby ako je oranžová, červená či svetlo ružová. Voliť môžete aj z tmavších odtieňov, napríklad taká bordová vyznie celkom pekne.

Napriek všetkým odporúčaniam a pravidlám vhodného dopasovanie farieb k typu, ktorý predstavujete sa riaďte aj vlastným úsudkom. Ten je zo všetkého najdôležitejší, pretože vy sa musíte v daných farbách cítiť slobodne a spokojne.

Ak sa vám teda niečo páči, čo podľa pravidiel neprospieva k zvýrazneniu vášho looku, nezúfajte a pokojne zainvestujte. Ešte vždy je možnosť vhodného skombinovania farieb, ktoré vám až tak veľmi nepasujú práve s tými, čo váš výraz oživia a dodajú potrebnú dávku pestrej charizmy.

Kombinovaním tmavších odtieňov so svetlejšími máte úspech zaručený aj v prípade, že jeden z nich nie je pre vás tou najšťastnejšou voľbou. Farby sú pre vzhľad každej ženy dôležité. Nie je správne voliť neustále iba tie, ktoré sa hodia k všetkému a sú ľahko kombinovateľné. Treba sa oddať aj netradičnosti, extravagantnosti a vyhrať sa s farbami oblečenia. Iba tak zvýraznite vašu charizmu a zažiarite v spoločnosti.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!