Akné patrí k najčastejším ochoreniam kože, v období dospievania ním trpí až neuveriteľných 80-100% ľudí. Prečo je tomu tak? Dôvodom je zvýšená produkcia mazu, v dôsledku toho upchanie vývodov mazových žliaz a následne vytvorenie zápalu. Akné preto nie je len estetický problém, ale predovšetkým, je to chronické zápalové ochorenie kože. Liečba akné preto patrí do rúk lekára.

Liečba akné

Okrem predpísanej liečby od lekára, môžete používať i doplňujúce kozmetické prípravky. Každodenným rituálom by malo byť hĺbkové čistenie pleti ráno aj večer pomocou jemných pílingových prípravkov, určených na každodenné používanie. Po čistení si tvár očistite aj tonizačnou vodou, ktorá osvieži pleť a zároveň ju hydratuje. Na hydratáciu pleti nepoužívajte hydratačné krémy! Používajte len špeciálne krémy určené pre aknóznu pleť, napríklad s výťažkom z nechtíka lekárskeho.

Nezabudnite, že stav pleti zhoršuje aj prítomnosť roztočov, kvasiniek a baktérií, preto je čistenie pleti skutočne dôležité. Aknóznu pleť zhoršujú aj rôzne dekoračné prípravky, make-up pod ktorým pleť nemôže dýchať a tak reaguje upchaním pórov. Poraďte sa preto o používaní konkrétneho make-upu s lekárom.

Hormonálne tabletky

Najčastejším dôvodom vzniku akné, je hormonálna nerovnováha. V ženskom tele, sa okrem ženského hormónu estrogénu, produkuje v malom množstve aj mužský hormón testosterón. A tu prichádza problém! Pokožka s akné obsahuje vyššiu aktivitu 5-alfa-reduktázy, ktorý mení testosterón na silnejší androgén. Samozrejme, neznamená to, že každý muž kvôli zvýšenej hladine testosterónu, má akné; mužský organizmus je inak uspôsobený na hormonálnu činnosť.

Hormonálne tabletky dokážu vyriešiť hormonálnu disbalanciu jednoducho a rýchlo. Ustálením hladín hormónov, sa pacientkam trpiacim akné, pleť krásne vyčistí, rozžiari a akné sa krásne zahojí bez jaziev.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!