Malá obývacia izba nie je nič príjemné. Cítite sa v nej stiesnene a miesto toho, aby to bolo útočisko celej rodiny, každý si radšej nájde svoje vlastné miestečko. Existuje však niekoľko fínt, tipov a trikov, ako z malú izbu opticky zväčšiť. Zväčšiť tak, že sa naozaj stane vašim útočiskom a miestom, kde sa budete cítiť dobre. Čo musíte pre to urobiť? Prečítajte si tieto tipy a skúste to aj vy.

living-room-389264_640

Vpustite dnu svetlo

Optické zväčšenie izby je hlavne o hraní sa so svetlom. Preto odostrite žalúzie na oknách, odtiahnite závesy a dajte slnku slobodný priechod. Neskončite však iba týmto, máte steny namaľované vo svetlej farbe? Ak nie, ideálna je biela alebo svieže jemné pastelové farby. Čím je farba na stene tmavšia, tým bude izba pôsobiť menšie. Tiež nezabúdajte ani na podlahu, ak máte svetlé parkety či plávajúcu podlahu, super, no ak máte tmavý koberec, porozmýšľajte o jeho zmene.

Správna veľkosť sedačky

Dôležité je aj to, akú veľkosť sedačky si do obývačky vyberiete. Pretože, ak máte veľkú rohovú sedaciu súpravu, zaberá vám príliš veľa priestoru, ktorý vám potom môže chýbať. Preto je lepšie, keď si vyberiete nižšiu rovnú sedačku v jemnejších líniách a opäť vyberajte vo svetlejších farbách. Keby ste zvolili masívny gauč, spôsobil by, že by sa izba opticky zmenšila.

Menej je v tomto prípade stokrát viac

V prípade, že máte veľa dekorácie, obrazov či iných predmetov v priestore, miestnosť vyzerá preplnene. Preto je lepšie, keď desať malých obrazov vymeníte za jeden veľký. Keď desať figúrok mačičiek vymeníte za jednu veľkú sochu. Alebo živú mačku. V prípade, že máte obľúbené pohovky v priestore, zvážte, či by nebolo lepšie ich prisunúť k stene, prípadne vymeniť za spratné stoličky. Nezabúdajte ani na zrkadlá, ktoré dodajú obývačke hĺbku. Keby ste mali celú jednu stenu zrkadlovú, mali by ste opticky dvojnásobne väčšiu obývačku. Skúste použiť niektoré z týchto tipov a zvíťazte nad malou obývačkou.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!