Čo všetko sa ukrýva v slovnom spojení VEČERNÉ ŠATY? Odpoveď je viac ako jednoduchá. Večerné šaty zahŕňajú v sebe všetky typy odevov na večerné podujatia. Treba rozlišovať medzi prestížnymi spoločenskými udalosťami a plesmi, návštevou divadla či kina, párty u priateľov alebo rande. Na každú z týchto udalostí sa hodí iný typ večerných šiat. Pri výbere večerných šiat treba v prvom rade zohľadniť typ večernej akcie.

Osobne sa stotožňujem s názorom väčšiny módnych návrhárov, ktorí svorne tvrdia, že najlepším riešením sú koktejlové šaty. Koktejlové šaty možno využiť na viacero večerných akcií, stačí pozmeniť módne doplnky a šaty pôsobia novým dojmom plným originality a nápaditosti. Často sa ženy dopúšťajú chyby, ktorá spočíva v prílišnom odhaľovaní. Preto odporúčame držať sa starého známeho pravidla, ktoré hovorí: „Zamerajte sa vždy len na jednu časť tela, ukážte to najkrajšie.“ Ak máte pekné nohy, ukážte ich! V tomto prípade je nežiaduce upriamovať pozornosť na odhalenie dekoltu či iných častí tela. Ak je pre vás večierok zároveň lovom upriameným na muža vašich snov, nezabúdajte, že ak sa budete riadiť vyššie uvedeným pravidlom, pritiahnete pozornosť muža skôr ako keď budete sporo odetá. Muži disponujú predstavivosťou a muža upúta skôr žena, ktorá je menej výstredná či lepšie povedané, vyznačuje sa dávkou decentnosti a elegancie, pretože môžu plne zapojiť fantáziu a predstavovať si, čo sa pod šatami skrýva. Ak ukážete „takmer všetko“, prestanete byť zaujímavou. V tejto oblasti je dobré pôsobiť trochu tajomne. Aj jednoduché šaty v spojení so správnymi šperkami či bižutériou môžu pôsobiť originálne.

Každá z nás má svoj štýl, ktorý uprednostňuje a v ktorom sa cíti sama sebou. Toto dôležité pravidlo treba dôsledne dodržiavať aj pri výbere večerných šiat. Okrem príjemného pocitu, by šaty mali zdôrazňovať našu krásu a potlačiť do úzadia mierne nedostatky. Ženy s postavou typu „jablko” by mali zabudnúť na korzety, dlhé sukne a šaty, šaty príliš obopínajúce krivky a naopak vrstvené sukne, ktoré pridávajú kilogramy v problémových oblastiach. Druhým najčastejším typom postavy je tvar „hruška“. Tento typ postavy za vyznačuje úzkymi plecami, výraznejšími bokmi a stehnami. Tu platí, že treba nápadito zvýrazniť hornú polovicu tela a tak odpútať pozornosť od problematických partií.

Pokiaľ sa chystáte na prestížnu spoločenskú udalosť, ktorou je napríklad reprezentačný ples, určite siahnite po dlhých spoločenských šatách v luxusnejších či lesklých materiáloch. Základ je vybrať spoločenské šaty, ktorým je nevyhnutné prispôsobiť účes, make-up, ale aj správne zvoliť kabelku, šperky a topánky. Nesmieme zabúdať na nechty a ku skvelému pocitu patrí správna spodná bielizeň. Okrem týchto záležitostí si nezabudnite zopakovať pravidlá spoločenskej etikety. Vyhnete sa tak nepríjemných situáciám a zvládnutie tejto povinnosti vám dodá potrebnú dávku sebaistoty.

Ako by mali vyzerať šaty na rande? Ak ste pozvaná do romantickej luxusnej reštaurácie, je nutné zvoliť správne večerné šaty. V prvom rade sa musíte cítiť sebaisto, príjemne a dôležité je očariť vašu polovičku. Stavte na decentnosť, prípadne ak veľmi chcete, môžete si dovoliť experimenty v oblasti bižutérie. Jednoduchosť by mala platiť aj pre make-up, nechcete predsa pôsobiť ako nevkusný plagát hýriaci najrôznejšími farbami, z ktorého máte pocit, že každú chvíľu niečo odpadne. Pri všetkom platí: „Buďte sama sebou.“ Platí to pre výzor a samozrejme komunikáciu. Nehrajte sa na to, čím v skutočnosti nie ste. Priemerne inteligentný muž vás odhalí a v konečnom dôsledku sa budete cítiť nepríjemne len vy sama.

Foto: pixabay.com