Zlaté náušniceŠperky pre nás často majú sentimentálnu hodnotu, máme ich spojené s konkrétnou osobou alebo udalosťou a každý kúsok má pre nás zvláštny význam. Pokiaľ chcete, aby vaše cenné šperky zostali v bezpečí a dobrom stave mnoho rokov, je dôležité ich starostlivo a správne uložiť. Šperky, ktoré nie sú vhodne uložené, môžu byť časom poškodené. Je tiež dôležité zaistiť pre vaše šperky bezpečie. Nasledujúci sprievodca obsahuje informácie, ktoré potrebujete pre správne uskladnenie a ochranu šperkov poznať.

Kde by ste mali mať šperky uložené?

Vaše šperky by mali byť uložené na čistom a suchom mieste, ako je šperkovnica alebo zásuvka vyložená látkou. Je tiež možné použiť obyčajnú krabicu, pokiaľ zabalíte každý kúsok zvlášť do jemného papierového obrúska alebo ich uložíte do látkového vrecka.

Vhodný obal väčšinou dostanete už pri zakúpení šperku. Ten je špeciálne navrhnutý pre daný typ šperku a je pre jeho uloženie najvhodnejší.

Ako by malo byť uložené zlato?

Zlato je pomerne poddajným kovom a môže byť ľahko poškrabané od tvrdých drahokamov. Je preto vhodné uložiť zlaté šperky každý zvlášť v jemných látkových vreckách alebo originálnych krabičkách.

Ako by malo byť uložené striebro?

Pokiaľ máte strieborné šperky, mali by byť vždy uložené na dokonale suchom mieste. Nemali by byť v priamom kontakte so vzduchom, lebo by mohlo časom dôjsť k ich poškodeniu. Strieborné šperky by sa tiež nikdy nemali dotýkať gumových predmetov.

Diamantové srdiečkoAko by mali byť uložené diamanty?

Diamant je najtvrdšou prírodnou látkou, a pokiaľ nie sú diamantové šperky starostlivo uložené, môžu poškrabať iné drahokamy, ako sú rubíny, smaragdy alebo zafíry. Môžu taktiež poškrabať striebro, zlato alebo platinu. Vždy by ste ich preto mali mať uložené oddelene, v jemnom látkovom puzdre.

Bezpečnosť šperkov 

Pokiaľ vlastníte šperky, ktoré sú obzvlášť cenné, mali by ste sa zaujímať o ich bezpečnosť. Pri ich strate by ste prišli nie len o nenahraditeľné rodinné poklady, ale taktiež o značnú finančnú hodnotu.  Čo je teda potrebné urobiť preto, aby ste zabránili ich krádeži? Podľa poisťovacích spoločností sú práve šperky tým, čo býva pri vlámaní odcudzené najčastejšie. Je mnoho spôsobov, ako vaše šperky ochrániť.

V žiadnom prípade nie je vhodné nechať šperky voľne rozmiestené po vašom dome, najmä pokiaľ prijímate veľké množstvo návštev. Do poručujeme cennejšie šperky uložiť v bezpečnostnej schránke vo vašom dome, alebo v blízkej banke. Uistite sa tiež, že váš alarm je správne nastavený a v dobe vašej neprítomnosti spoľahlivo ochráni váš cenný majetok. Pokiaľ sa chystáte na dlhší pobyt mimo domu, môžete o pomoc požiadať aj dôveryhodných susedov, ktorý vás môžu upozorniť, pokiaľ by si všimli čokoľvek podozrivé.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!