Nadváha a obezita patria medzi civilizačné ochorenia, ktoré trápia ľudí 21. storočia. Mnohí z nás v snahe schudnúť skúšajú diéty od výmyslu sveta. Drastické diéty dokážu telo zbaviť prebytočného neestetického tuku. Veľkou nevýhodou je však jojo efekt, ktorý spravidla nenechá na seba dlho čakať. Americký lekár Peter D΄Adamo prišiel s novinkou, ktorou je diéta podľa krvných skupín.

Podstata diéty podľa krvných skupín
Cieľom diéty podľa krvných skupín je dosiahnutie zníženia hmotnosti. Jedálny lístok obsahuje potraviny, ktoré majú človeku napomôcť k lepšiemu fungovaniu organizmu. Diéta by mala okrem straty kilogramov spôsobiť aj zlepšenie celkového zdravotného stavu. Podstata stravovania vychádza z pravidiel vytvorených pre každú krvnú skupinu, ktoré nám diktujú, aké potraviny máme jesť a naopak, ktoré sú pre náš organizmus nežiaduce. Základné fakty vám ponúkame v nasledovných riadkoch.

Biele mäso s nízkym obsahom tuku – základná potravina krvnej skupiny 0
Všetci majitelia krvnej skupiny 0 by mali podľa diéty uprednostňovať jedlá z chudého bieleho mäsa. Dôvod je jednoduchý. Organizmus človeka s touto krvnou skupinou dokáže mäso bez problémov spracovať. Doprajte si chudé hovädzie mäso, ryby, brokolicu a špenát. Z ovocia sú odporúčané slivky. Úplne nevhodné sú mliečne výrobky s vysokým obsahom tuku, pekárenské výrobky, orechy a tiež káva. Zlý vplyv na organizmus majú presladené džúsy či limonády plné emulgátorov.

Čo je pre „nulky“ ideálne, „áčku“ škodí
Podstatou jedálneho lístka vlastníkov krvnej skupiny A sú potraviny rastlinného pôvodu. Záťažou pre organizmus je mäso, ale aj živočíšne produkty. Na rozdiel od 0-ky, si môžu „áčkari“ dopriať dúšky lahodnej kávy. Okrem toho vhodnou potravinou sú ryby a strukoviny. Skvelou náhradou mäsa sú sójové produkty.

Krvná skupina B zle znáša produkty z obilnín a bieleho mäsa
Všetci, ktorým matka príroda nadelila krvnú skupinu B, by mali uprednostňovať ryby, mliečne výrobky a zelenú zeleninu. Pohromou pre organizmus sú obilniny a biele mäso. Dôležité je z jedálnička vynechať pšeničné pečivo, ktoré spôsobuje zlé trávenie. Z ovocia si naordinujte pravidelný prísun banánov, hrozna, ananásu a sliviek.

Mliečne výrobky – ideál najmladšej krvnej skupiny AB
Vlastníci skupiny AB by sa mali pravidelne oddávať konzumácii mliečnych výrobkov, ktoré dodávajú organizmu s krvnou skupinou AB dostatočné množstvo živín. Vhodnou potravinou sú zemiaky a ryby. S pokojom si môžete dopriať kávu a hrozno. Nevhodné je mäso a alkohol.

Uvedené odporúčania neobsahujú všetky potraviny, preto ak chcete dôsledne dodržiavať túto diétu, naštudujte si detailne pravidlá vyvinuté Dr. D́Adamom.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!