Jedným zo snov každého z nás je raz mať svoje vlastné auto. Nie každý si však môže dovoliť kúpiť ho v hotovosti. Či už je to kvôli nízkemu platu, rodinným výdavkom, alebo kvôli tomu, že nechceme minúť veľkú časť rodinných úspor na dopravný prostriedok, kupovanie auta v hotovosti je v dnešnej dobe len raritou. Našťastie však existuje veľa spoločností, ktoré sú ochotné nám poskytnúť finančné prostriedky na kúpu nášho vysnívaného auta. Rôzne typy pôžičiek sú vytvorené práve pre tento účel.

Prvým spôsobom kúpy je auto na leasing. V tomto prípade leasingová spoločnosť za vás zaplatí plnú sumu potrebnú na kúpu auta, ktorú potom musíte v pravidelných intervaloch splácať. Pri leasingu je až do plného splatenia ceny auta jeho majiteľom leasingová spoločnosť, až potom je auto prepísané na vás. Možno sa vám nepáči, že nie ste majiteľom vozidla vy, ale má to aj svoje výhody. Leasingové spoločnosti majú v zmluvných podmienkach ustanovené, že auto nesmie byť predané bez havaríjneho poistenia. Takže niektoré spoločnosti platia toto poistenie za vás, iné sú schopné s poisťovňami vyjednať výhodnejšie ceny, ako keby ste si auto poisťovali individuálne. Záleží to na konkrétnej leasingovej spoločnosti a na zmluve, ktorú podpíšete.

Ak chcete byť oficiálnym vlastníkom auta už od jeho kúpy vy, využite pôžičku na auto. Bankové aj nebankové spoločnosti poskytujú účelové spotrebné úvery, či pôžičky určené priamo na kúpu osobných automobilov. V tomto prípade si musíte poistenie vozidla platiť sami. Spoločnosti poskytujúce pôžičky na autá sú však väčšinou ochotné vám pomôcť aj s poistením, aby vám ulahčili kúpu auta.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, kúpa automobilu je veľmi významnou a nákladnou udalosťou, preto sa neunáhlite a poctivo si zvážte všetky okolnosti, aby ste naozaj našli ten najvýhodnejší finančný produkt práve pre vás.

Ilustračné foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!