Krásne a zdravé nechty sú pýchou každej ženy. Takmer všetky dbajú na dôslednú manikúru a starostlivosť, ktorá zabezpečí ich vždy bezchybný vzhľad. Niekedy však k zdravému výzoru nechtov nepomôžu ani špeciálne spevňujúce laky či maximálna pozornosť venovaná našim nechtom. Nechty sa lámu, spôsobujú bolesť a taktiež znižujú sebavedomie každej dámy.

Príčin lámavosti nechtov je hneď viacero. Lámavosť je často spôsobená nevyváženou stravou, ktorou vzniká deficit látok potrebných na výstavbu a spevňovanie nechtov. Pevnosť nechtom dodáva najmä zinok, horčík, vápnik či selén a vitamíny A, B a C. Tieto látky organizmu dodáme buď vo forme tabletiek či výživových doplnkoch, alebo siahneme po prirodzenej forme týchto látok v potrave. Živočíšne produkty ako mäso, mlieko či maslo dodajú dôležité výstavbové prvky. Bohatým zdrojom vitamínov A, B a C je zas zelenina a ovocie.

Na spevnenie nechtov môžete použiť aj rôzne babské recepty, ako kúpeľ nechtov v kyseline citrónovej či olivovom oleji. Nechty budú po týchto kúrach značne posilnené, avšak gro problému ostane nevyriešené.

Na lámavosť nechtov vplývajú aj rôzne chemické látky, s ktorými sa ženy bežne stretávajú v domácnosti. Sú obsiahnuté v rôznych saponátoch či čistiacich prostriedkoch, v mydlách či dokonca v lakoch na nechty. Dámy, ktoré používajú odlakovače na nechty s obsahom acetónu, výrazne zvyšujú pravdepodobnosť výskytu lámavosti nechtov. Nechty prichádzajú o značnú výživu aj pri aplikácií umelých nechtov, a to najmä lepidlami na umelé nechty.

V lekárňach či drogériách sa často stretávame so špeciálnymi lakmi určenými práve na posilnenie lámavých nechtov. Tieto laky síce nechtom pomôžu, avšak sú opäť založené na chemickej báze. Sú dostupné zväčša len v bezfarebnej podobe, čiže dámam neumožňujú skrášľovanie ich nechtov.

Sada na gelove nechty Easy Off obsahuje 100-percentné bio gély, ktoré vyživujú a spevňujú poškodené lámavé nechty. Súčasťou tejto sady je aj UV lampa či súbor pilníkov, ktoré značne pomôžu k ošetreniu chorých nechtov. Dámy si vďaka tejto sade na nechty nemusia odopierať zdobenie nechtov, keďže obsahuje aj konfety. Gély umožňujú ďalšie lakovanie nechtov rôznofarebnými lakmi.

Nezabúdajte však, že problém s lámavosťou nechtov odstránite výlučne používaním tých správnych ošetrujúcich produktov. Podstatná časť výživy na nechty pochádza z potravy, a preto dbajte na dostatočný prísun živín potrebných pre zdravé nechty.

Ilustračné foto na titulke: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!