Pomaly sa blíži zima a našou prioritou je pripraviť sa na ňu čím skôr. V chladnom období je najväčším problémom kúrenie a tým pádom aj unikanie drahého tepla. Tomuto sa dá predísť veľmi populárnymi plastovými oknami, ktoré sú dnes takmer nevyhnutnosťou kvôli vzrastajúcim cenám energií.

Ako si vybrať dodávateľa

Rady známych. Na začiatku sa môžete opýtať vašich kamarátov, či rodinných príslušníkov, s ktorou firmou dodávajúcou plastové okná majú dobrú, či zlú skúsenosť. Na základe tohto však nespravte konečné rozhodnutie.

Internet a referencie. Najspoľahlivejším krokom bude, ak venujete hľadaniu na internete trochu viac času. Tam sa môžete dozvedieť nielen to, ako firmy chvália samé seba ale aj to, aké s nimi majú skúsenosti zákazníci. Takto môžete vypátrať nespoľahlivé spoločnosti, ktoré nevyhovujú takmer nikomu a vylúčiť ho zo svojho zoznamu.

Systém ponúk. Počas hľadania si môžete zapisovať konkrétne ponuky okien ktoré vás zaujali, ich ceny a prípade vylúčiť tie najdrahšie, pokiaľ nemajú extra zaujímavosť, o ktorú by ste mali záujem. Pokiaľ ste finančne obmedzení, na internete nájdete určite aj tie najlacnejšie plastové okná, ktoré sú kvalitné. Nedajte však na prvý dojem z ceny. Overujte a preverujte!

Čo robiť potom?

Spísanie zmluvy. Bez zmluvy sa dnes pomaly ani lístok na strome nepohne. Odporúča sa na tomto dokumente vždy trvať aj vtedy, že ho dodávateľ neponúkne ako prvý. V prípade vašej nespokojnosti by ste inak horko zaplakali. Zmluva by mala obsahovať nielen cenu okien, ale tiež spôsob dodania, termín montáže, postup pri reklamácii, pri opravách a kontakty na ktoré sa v prípade nespokojnosti, či otázok môžete obrátiť. Dobré je sa takto dopredu dohodnúť aj o likvidácii starých okien. Týmto sa vyhnete skrytým a zamlčaným poplatkom aj nedorozumeniam.

Postupné splácanie. Nie je príliš múdre splatiť celú sumu dopredu. Aj keď ste zabezpečení zmluvou, nie je to vždy záruka spravodlivosti. Dohodnite sa na splatení celej, alebo časti sumy až po tom, ako robotníci dokončia montáž plastových okien. Žiadajte doklad o zaplatení.

Dokončovacie práce. Oprava dier v stenách, dohodenie omietky, či upratanie väčšinou nie sú v primárnej náplni montujúcich robotníkov. Tieto úkony si môžete priplatiť, alebo sa do toho pustíte sama, či s partnerom. Ak ste sa rozhodli pre druhú možnosť, nezabúdajte na ochranné pracovné pomôcky, ktoré má určite váš partner k dispozícii, prípadne si ich môžete zakúpiť u overeného predajcu elstrote.sk.

Kontrola. Hneď po namontovaní okien sa dobre popozerajte či vám dodali to, čo ste chceli. Pokiaľ zo začiatku nič nenájdete, ale v zime zistíte že napríklad prefukujú, čo najskôr kontaktujte dodávateľa a požadujte opravu.

Plastové okná sú pomerne drahou záležitosťou, ktorá vám však vydrží dlhé roky. Preto by ste mali od začiatku rozmýšľať hlavou, aby ste nespadli do problémov ktoré vás môžu ošklbať o ďalšie poplatky.

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – hans peter meyer

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!