Ples patrí medzi spoločenské udalosti na ktoré sa treba dôkladne pripraviť. Okrem správnych šiat a doplnkov treba venovať pozornosť vlasom. Ak chcete patriť k dámam s najkrajším a najpôvabnejším účesom, nezostáva vám nič iné ako požiadať o radu profesionálneho kaderníka. Jeho úlohou je pomôcť vám prispôsobiť účes nielen štýlu odevu, ale aj typu  tváre a kvalite vlasov a ich dĺžke. Spravidla platí, že pri jednoduchších strihoch šiat je dovolený bohatší a honosnejší účes a opačne.

Pri guľatej tvári sa odporúčajú rovné vlasy, ktoré po stranách zasahujú do tváre a tým ju opticky zužujú. Majiteľky oválnej tváre môžu vyberať zo širokej škály účesov, nakoľko tomuto typu sa hodia takmer všetky účesy. Pri podlhovastej tvári sa odporúčajú účesy bohaté na objem a kučery. Štvorcová tvár ocení okrúhle strihy. Použiť môžete aj ofinu učesanú do strany. Pri tvári tvaru srdca treba dávať pozor na to, aby vlasy nepridávali na šírke hornej časti hlavy. Opačné pravidlo platí pri trojuholníkovej tvári.

Druhým dôležitým aspektom pri výbere plesového účesu je kvalita vlasov. Tak ako pri ostatných spoločenských účesoch, tu obzvlášť platí, že ženy s rovnými vlasmi môžu experimentovať s vlnami a ženám s lokňami sa odporúča siahnuť po žehličke na vlasy a vyrovnávajúcich prípravkoch.

Stále trendy vlasy na plesoch sú drdoly či uzly. Skúste zažiariť s hladkými vlasmi a uzlom zviazaným na boku. Svoje čaro má stále francúzsky drdol, ktorý môžete ozdobiť vhodným vlasovým doplnkom. Ďalšou možnosťou je vlasy jemne zvlniť a pozdĺž hlavy urobiť jemný vrkoč. Ak ste majiteľkou mikáda, nestačí použiť lak na vlasy a správny hrebeň. Skúste použiť doplnky v podobe ozdôb do vlasov, trblietok alebo kvetov.

Krátke alebo polodlhé vlasy možno predĺžiť prostredníctvom príčesku rovnakej farby, v tomto smere si v závislosti od štýlu šiat, môžete dovoliť experimentovať. Dopomôcť k skvelému účesu si môžete aj prostredníctvom melíru, ktorý má však dlhodobejší efekt. Ak ste zvolili honosnú róbu, vlasy by mali byť upravené jednoduchým spôsobom. Najlepšie je dať prednosť hladkému účesu s minimálnym množstvom doplnkov. Ak nechcete alebo máte strach pred radikálnou zmenou skúste siahnuť po ofine, ktorá omladí a dodá celkovému vzhľadu tú správnu iskru.

Foto:
SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!