babyNarodenie dieťaťa so sebou prináša plno “romantických“ nocí, počas ktorých sa maminka nabehá a nadojčí, pričom bábätko si spokojne pohladí bruško a na krátky čas sa opäť poberie do ríše snov. Čo sa týka dieťaťa, všetko je v najlepšom poriadku, dokým má čo pod zub, respektíve pod ďasienko, no mamina má už možno tej výživnej stravy vyše hlavy. Počas tehotenstva jej každý vravel, že jesť musí za dvoch, po tom, ako bábätko prišlo na svet, nastalo obdobie dojčenia, čo si tiež vyžaduje pravidelnú a výživnú stravu. Tak ako teda je to s dojčiacimi mamami, ktoré by sa tak rady dostali čím skôr do formy?

Do formy sa môžu dostať pravidelným kočíkovaním na čerstvom vzduchu, naháňačkami za plienkami, detskou výživou či hľadaním obľúbenej hrkálky, ktorá sa už istý čas ukrýva pod postieľkou. Čo sa týka cvičenia, návštevy fitness centier či rýchlych redukčných diét, tak s týmto opatrne, milé dojčiace mamičky! Na takýto luxus si budete musieť vyčkať aspoň 3 mesiace po pôrode, no tento časový údaj berte, samozrejme, s istou rezervou.

Všetko záleží od vášho zdravotného stavu a chuti vrátiť sa k svojej konfekčnej veľkosti ešte z prenatálnych čias! Aby sme však dojčiace ženy, pre ktorých je zrkadlo strašiakom, nedostali do ešte väčších depresií, tak ich možno potešíme faktom, že denne počas dojčenia spália približne 300 kalórií. Teda najefektívnejšou diétou sa pre ne stáva samotné dojčenie!

Strava dojčiacej ženy by sa ani zďaleka nemala podobať na to, čo konzumujú všetci navôkol. Veď aj produkované mlieko nemôže byť bez živín a ak k tomu aj dôjde, dieťa sa vám isto za tento počin nezavďačí. Predovšetkým by mamičky mali mať na pamäti, že treba zvýšiť príjem vody, bielkovín a konzumovať dostatok ovocia a zeleniny. Vláknina, vitamín C a aby ste predišli anémii, preventívne sa zahryznite do potravín s vyšším obsahom železa. Preto si okrem citrusových plodov občas vychutnajte aj pôžitok zo slnečnicových či sezamových semienok, ktoré na železo skúpe rozhodne nie sú. Mať železnú vôľu a trpezlivosť potrebuje predsa každá dojčiaca mamička. Veľa úspechov!

Foto: pixmac.sk, Jorge Bueno – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!