Ak máte veľmi kučeravé vlasy, starostlivosť o ne môže byť občas utrpenie. Kučeravé a vlnité vlasy sú prirodzene suchšie a mráz, ľadový vietor a ani rozkošné snehové vločky im v tom nepomáhajú. Rozlietané, suché vlasy kričia o pomoc a tak ich vypočujte a pomôžte im. Napríklad L.O.C. metódou! :) Jej základom je vrstvenie produktov, ktoré ako výsledný efekt zabezpečia hydratované a ošetrené vlasy, ktoré budú chránené aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach a budú doslova žiariť.

Táto metóda spočíva v troch jednoduchých krokoch.

  1. Mandľový olej„L“ ako leave-in – ak máte suché vlasy, tento pojem je vám asi veľmi dobre známy. Vlasy si umyte jemným ošetrujúcim šampónom, ideálne bez obsahu sulfátov, ktoré vlasy zbytočne vysušujú. Sulfáty sú pre suché vlasy škodlivé a pokiaľ máte vlasy farbené vyhýbajte sa im takisto. Sulfáty totiž urýchľujú vymývanie farby z vlasov. Po umytí vlasov naneste na vlasy ľahký hydratačný leave-in kondicionér. Tento kondicionér by mal mať ako základ vodu, čím bude zabezpečená hydratácia vlasov. Leave-in kondicionér z vlasov nezmývajte. Ak žiaden nemáte, môžete vyskúšať aj malé množstvo aloe vera gélu, alebo ružovú vodu.
  2. „O“ ako olej – v ďalšom kroku aplikujte váš obľúbený vlasový olej. Olej vyberajte podľa štruktúry vašich vlasov a podľa ich suchosti. Pre veľmi suché vlasy môže byť vhodný olivový či kokosový alebo skúste ľahšie oleje ako jojobový, arganový, mandľový či hroznový. S množstvom to nepreháňajte, aby ste neskončili s mastnými vlasmi. Olej uzamkne predošlú hydratáciu a vďaka nemu sa vlasy nevysušia. Vyberajte za studena lisované oleje.
  3. „C“ ako krém – v poslednom kroku aplikujte vlasový krém, ktorý vlasom dodá lepší tvar . Upravte vaše vlasy do požadovaného tvaru. Krém jemne do vlasov povtláčajte smerom zdola hore, čím sa vlnky opäť aktivujú a budú definovanejšie. Krém je poslednou bodkou v starostlivosti o vlasy.

Táto metóda je vhodná najmä na veľmi suché kučeravé vlasy, ktoré sú smädné a väčšinu produktov rýchlo nasiaknu. Množstvo použitých produktov sa u každého líši, takže je možné, že budete musieť s touto metódou chvíľu experimentovať, kým sa vám podarí dosiahnuť optimálny výsledok. Odmenou vám však budú krásne hydratované vlasy s očarujúcimi kučerami a to aj počas zimy.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!