Blíži sa leto, dovolenky pri mori alebo pravidelné návštevy kúpalísk. To sa samozrejme nezaobíde bez plaviek a tak je najvyšší čas si nejaké plavky na leto vybrať. Výber však nie je rozhodne jednoduchý.

Pri dámskych plavkách sa v prvom rade treba rozhodnúť či celé alebo dvojdielne. To záleží v predovšetkým od vašej postavy. Myslím si však, že dámy by sa nemali báť siahnuť po dvojdielnych plavkách aj v prípade, že majú o nejaké to kilo navyše. V dvojdielnych plavkách sa oveľa lepšie opálite. Ak máte trochu neštandardnú postavu, tak dobrou voľbou môže byť pre vás nákup dvoch samostatných dielov. Niekedy je možné kúpiť zvlášť vrchnú časť plaviek a spodnú časť plaviek. Je to určite lepšie riešenie ako jednodielne plavky.

Samostatnou kategóriou je nakupovanie plaviek cez internet. Plavky si síce nemôžete vyskúšať, ale to nie je žiadny problém. Každý dobrý internetový obchod má na svojich stránkach tabuľku veľkostí na základe ktorej si jednoducho vyberiete tie najlepšie plavky pre vás. Dôležité je sa dôkladne odmerať, aby to presne sedelo. Ak sa však stane, že plavky vám prídu domov, vyskúšate si ich a zistíte, že vám nie sú dobré, tak to ešte nie je žiadna katastrofa. Stačí plavky vrátiť a prípadne si môžete vypýtať väčšie alebo menšie číslo.

Aby na vás plavky dokonale sedeli, je hrozne dôležité poznať svoju postavu. Plavky by mali vyzdvihnúť vaše krajšie partie a naopak zakryť tie menej pekné. Dôležitá je aj kombinácia farieb. Na svetlú pleť sa oveľa viac hodia tmavšie farby. Napríklad čierna alebo modrá. Pri žltej alebo ružovej by ste pravdepodobne nevyzerali najlepšie. Na trochu viac opálené telo zas perfektne sadne hnedá farba. Ak nie ste biela ako stena, tak hnedou určite nič nepokazíte. Na tmavú pokožku sú ideálne svetlejšie farby. Tu môže byť správnou voľbou žltá alebo aj biela.

Nezabudnite sa o plavky aj dôkladne starať. Po každom použití, predovšetkým po kúpaní v mori a chlórovanom bazéne, je nevyhnutné plavky opláchnuť vo vlažnej vode, aby sa zmyli všetky špiny a chemikálie, ktoré na plavkách zostali.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!