Niekoľko desiatok tisíc Slovákov, sa rozhodlo zbaviť sa “označenia zamestnanec“ a svoje zamestnanie, vymenili za vlastný biznis. Z toho, až 60 000 obyvateľov Slovenska, sa v roku 2010 rozhodlo stať živnostníkom. A tak, živnosť ako najpreferovanejšia forma podnikania, láka čoraz väčšie množstvo podnikavých ľudí. Ak ste sa už rozhodli, že chcete byť živnostníčka, na splnenie tohto cieľa, musíte najprv ovládať informácie, ako si založiť živnosť a až potom z vás môže byť úspešná žena. Kde teda začať, ak vám ide o založenie živnosti?

Nikto múdry z neba nespadol…
Chcete začať podnikať, vytýčili ste si presné podnikateľské ciele a máte v úmysle ich dodržať. A keďže nikto múdry z neba nespadol, je potrebné požiadať o pomoc. Aktuálny živnostenský zákon, hovorí o zriadení jedného miesta, na ktorom vybavíte všetky potrebné úradné formality, ak sa chcete stať živnostník. Navštívte teda toto jednotné kontaktné miesto, na živnostenskom obore, ktoré sa nachádza na obvodnom úrade, vášho bydliska. Hlavnou úlohou tohto miesta, je poskytnutie informácií, poradenstvo a pomoc a takisto zjednodušenie postupu, úspora času a vynaloženej energie, pre potenciálneho podnikateľa. Takisto, zakladanie živnosti po novom, je tiež jednoduchšie v tom, že registrácia podnikateľov do zdravotnej poisťovne, a ohlásenie živnosti daňovému úradu už nie sú povinnosťou živnostníka – aj o toto sa starajú jednotné kontaktné miesta. A čo registrácia do sociálnej poisťovne? V prvom roku podnikania je dobrovoľná!

A začína sa reálny, podnikateľský život…
Základné kroky, ste úspešne zvládli. A teraz môže nastať pravý život podnikateľky. Predtým, je však potrebné, založenie účtu v banke, a registrácia registračnej pokladne, ak je predmet činnosti podnikania, predaj tovaru alebo poskytovania služieb, v hotovosti. Medzi posledné tri kroky, ako úspešne zvládnuť začiatok podnikania, patrí – registrácia platiteľa DPH, registrácia na Úrade verejného zdravotníctva, a otvorenie pošty, ktorej obsahom bude osvedčenie o živnostenskom podnikaní. Ak vám nebude vydané osvedčenie o živnostenskom oprávnení, nezúfajte. Ak odstránite chyby a nedostatky, ktoré vám boli vytknuté, iste vám napokon bude žiadosť o živnosť, odsúhlasená.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!