Ako vyzerá vaša príprava na Vianoce? Stihli ste už nakúpiť všetky darčeky alebo ste jedným z tých, ktorý si nákupy nechávajú na poslednú chvíľu? Či už je to tak alebo onak, balenie darčekov prebieha vždy posledný deň pred Vianocami alebo priamo na Štedrý deň. Ako však zabaliť darčeky rýchlo a efektívne, no zároveň s istou dávkou kreativity? Pripravili sme si pre vás niekoľko nápadov, ako darčeky zabaliť a aj to, ako na základe balenia odhaliť, kto z vašich blízkych je darcom.

Starší súrodenec

Darček od staršieho súrodenca môže byť tým najlepším, ale aj najhorším prekvapením. Ak máte so svojím bratom či sestrou skvelý vzťah – využite to naplno. To sú ľudia, ktorí vám vedia pripraviť pod stromček niečo, po čom naozaj túžite. Ich darčeky pod stromčekom nájdete jednoducho. Je však lepšie ho spozorovať hneď na začiatku, aby ste sa vyhli vtipnej situácií pred vašimi blízkymi. Na druhej strane môže byť darček od staršieho súrodenca aj “nepríjemným” častokrát nečakaným prekvapením.

Čo budeme potrebovať?

 1. Zaujímvý a trendy baliaci papier
 2. Niekoľko vetvičiek ihličnanu
 3. Farebné papiere
 4. Lepidlo
 5. Pero

Ako na to?

 1. Zabalíme darček podľa svojich predstáv do baliaceho papiera
 2. S pomocou lepidla pripevníme vetvičky ihličnanu a menovku
 3. Z farebného papiera vystrihneme konkrétny motív, na ktorý napíšeme odkaz

Jednoducho, hlavne efektívne

Jeden z tých priateľov, ktorí veľmi nevytŕčajú z davu, no zakaždým prekvapia. Rovnako je to aj s ich darmi. Bez väčšej námahy pre vás pripravia niečo, čo okamžite udrie do oka. Je skvelé mať takého priateľa. Inšpirujte sa týmito nápadmi, nech sa aj váš darček stane tohtoročným hitom.

Čo budeme potrebovať?

 1. Čierný matný baliaci papier
 2. Biela fixka
 3. Aspoň základoškolácke kresliace zručnosti

Ako na to?

 1. Zabalíme darček podľa svojich predstáv do baliaceho papiera
 2. Premyslíme si zaujímavý vianočný motív
 3. Nakreslíme motív na baliaci baliaci papier a sme hotoví

Pre kreatívcov

Každý z nás má priateľa, ktorého je radosť ma okolo seba. Ako napríklad niekoho, kto sa zúčastnil kurzu pečenia a vždy prekvapí skvelým koláčom alebo domácim pečivom. Aj keď sú ich kuchárske schopnosti iba príkladom, darček od takéhoto priateľa je pod stromčekom veľmi ľahké spozorovať. Darček je väčšinou štýlovo a luxusne zabalený. Stuhy a mašle vyzerajú, ako by boli odkopírované z najpopulárnejších násteniek z Pinterestu a štítky s menom zväčša napísané krasopisom, v lepšom prípade kaligraficky. Darček bude pravdepodobne vyrobený svojpomocne, z ktorého každý domáci kutil zbledne závisťou.

Čo budeme potrebovať?

 1. Doma vyrobený baliaci papier (ideálne krémovej alebo čiernej farby)
 2. Dekoratívne drevené parožie, škoricové tyčinky, malé vetvičky ihličnanu
 3. Stuhy

Ako na to?

 1. Zabalíme darček do baliaceho papiera
 2. Môžeme obaliť darček viacerými stuhami a navrh pridať veľkú mašľu
 3. Pri viazaní stúh uviažeme aj drobé dekorácie (škoricu, konáriky)

Darček od mamy

Vo väčšine prípadov tento darček nebude ťažké nájsť. Hľadajte niečo beztvaré, zväčša nie najkrajšie zabalené – obsahujúce niečo, po čom ste práve netúžili. Pravdepodobne bude obsahovať aj vianočnú kartu plnú srdečných slov, ktorých sú naše mamy vždy plné. Samotný darček však nakoniec ani nie je až tak dôležitý, lebo ako mama vraví: “Nedá sa vymeniť, tak dúfam, že sa ti bude páčiť.”

Čo budeme potrebovať?

 1. Baliaci papier akejkoľvek farby
 2. Jedna milá pohľadnica
 3. Zlatá, prípadne strieborná stuha
 4. Lepidlo
 5. Pero na osobný odkaz

Ako na to?

 1. Zabalíme darček do baliaceho papiera
 2. Lepidlom prilepíme stuhu
 3. Pripevníme pohľadnicu plnú ľúbezných slov

Mladší súrodenec

Oh, toľká radosť z mladších súrodencov a darčekov vyrobených počas hodín výtvarnej výchovy! Upozornite filmovú akadémiu, pretože pozlátené špagety v zápalkovej škatuľke budú hodné Oskara. Charakter darčeka sa bude s vekom súrodenca meniť. Ak je váš brat či sestra ešte škôlkar, zodpovednosť preberie samozrejme mama, a do vášho darčeka pribalí výtvor mladého Picassa. Ak sú však starší, ich kreatívita dokáže prekvapiť. Človek by sa nevládal čudovať, čo všetko sa dá vytvoriť z paličiek od nanuku a makarónov!

 1. Na toto umelecké dielo stačí čierny baliaci papier
 2. Biela fixka
 3. Farebné fixky
 4. Lepidlo
 1. Zabalíme darček podľa svojich predstáv
 2. Vystrihneme uši, krídla, oči, nos a zuby
 3. Vyfarbíme

Eco-friendly

Ak nájdete pod stromčekom darček, ktorý vám je nejako povedomý, no napriek tomu nie ste schopní darček na 100% priradiť, pôjde pravdepodobne o dar od vášho eco-friendly príbuzného. Baliaci papier so zbytkami lepiacej pásky, hoci pekne zabalený, je len výsledkom úsilia pre ochranu životného prostredia. Keďže je však dar pekne zabalený, nikto sa neodváži kritizovať toto úsilie, naopak, ocení ho.

Čo budeme potrebovať?

 1. Baliaci papier z minulých Vianoc
 2. Staré vianočné dekorácie
 3. Lepidlo

Ako na to?

 1. Zabalíme darček do baliaceho papiera
 2. Použijeme zbytky starého baliaceho papiera a pripevníme ho podľa obrázka vedľa
 3. Lepidlom prilepíme vianočné dekorácie a malú mašľu navrch

Darček od otca

Otec je zväčša praktický človek. Väčšinou stihne vianočné nákupy za jeden deň, väčšinou to je 23. decembra. Takisto využije každú príležitosť, kde mu darčeky pobalia priamo v predajni. Darčeky budú preto ľahko rozoznateľné podľa výrazného loga obchodu a profesionálne vyrobenej vianočnej mašle. Karta s venovaním bude však pravdepodobne chýbať. Samotný darček bude všetko to, po čom ste túžili vrátane pokladničného účtu a dvojročnej záruky.

Čo budeme potrebovať?

 1. Obchod z možnosťou zabalenia darčeka

Ako na to?

 1. Zahľadte sa uprene na predavača a poproste ho, aby vás nasmeroval k baliacemu pultu

Zdroj: ShopAlike.sk