Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí sa už dlhé mesiace snažia predať byt či rodinný dom v Bratislave a okolí? Vyskúšali ste už všetko možné aj nemožné avšak bezúspešne? V tom prípade nie si nezúfajte, ani z ďaleka nie ste jediní. Predať nehnuteľnosť v Bratislave nie je vôbec jednoduché a to ani vtedy, keď sa spoľahnete na realitnú kanceláriu. My vám ukážeme spôsob ako takýto predaj uskutočniť rýchlo ľahko a hlavne ziskovo – riešením je výkup nehnuteľností.

bratislava-1569359_1280

Z celkového počtu 200 000 bratislavských bytov je až 20 000 určených na prenájom a z nich veľká časť je na predaj. Hoci sa všeobecne tvrdí, že Bratislava a okolie je najbohatšou časťou Slovenska s vysokou kúpyschopnosťou obyvateľstva, ani tu sa však pri predaji nehnuteľnosti nezaobídete bez problémov. Ponuka je natoľko široká a ľudia natoľko prieberčivý, že predaj bytu či domu môže trvať hotovú večnosť. Nehovoriac o tom, že situácia na bankovom trhu ľuďom praje, úroky sú na historických minimách a my si tak môžeme dovoliť mimoriadne lacné hypotéky.  Preto sa mnohí obzerajú len po novostavbách a predaj starších bytov miestami úplne stojí.

Aké sú možnosti pri predaji bytu?

Pokiaľ ste sa už rozhodli, že svoj byt alebo dom chcete predať, musíte si zvoliť ten správny spôsob predaja. Máte niekoľko možností, z ktorých každá má svoje výhody aj nevýhody. V prvom rade je tu „predaj na vlastnú päsť.“ Všetko si zariadite sami, vybavíte si reklamu a inzeráty, záujem com budete robiť obhliadky, strávite hodiny telefonátmi a vybavovaním rôznych záležitostí. Nikomu nemusíte platiť žiadnu províziu, ale bude takýto predaj vôbec úspešný? Budete mať na toto všetko čas?

Druhou možnosťou je najať si realitnú kanceláriu. Realitní profesionáli sa postarajú o všetky potrebné formality, zverejnia vašu ponuku, nájdu klientov, zabezpečia obhliadky a všetky rokovania so záujemcami, avšak na konci dňa im budete musieť zaplatiť mastnú províziu za poskytnuté služby. Navyše ani skúsená realitná agentúra vám nezaručí, že vašu nehnuteľnosť predá za takú cenu akú si stanovíte a možno predaj ani nezrealizuje. Dôvodov môže byť mnoho.

Okrem týchto možností, ktoré pozná snáď každý existuje ešte tretia – zlatá stredná cesta. Je to profesionálny výkup nehnuteľností a bytov. Táto forma predaja je mimoriadne rýchla a výhodná. Pri výkupe bytu vám výkupca ihneď uhradí prostriedky za predaj bytu a až následne hľadá kupcu. Predajca teda získa peniaze z predaja ihneď a všetky starosti na seba preberá vykupujúca spoločnosť. Zariadi za vás všetky potrebné formality, prepisy, odhlášky a pod. Samozrejme celý proces je pod dohľadom advokátskej kancelárie a pôvodný vlastník nehnuteľnosti sa nemusí ničoho obávať. V Bratislave sa najlepšie osvedčil výkup bytov, po ktorých je aj najväčší dopyt a ktoré dokáže vykupujúca spoločnosť veľmi rýchlo predať. Pokiaľ teda zvažujete predaj bytu či domu a vašou prioritou je čo najrýchlejšie získať prostriedky z predaja, určite zvažujte výkup nehnuteľnosti ako prvý!

Foto: pixabay.com