Keď ste si v stredoveku išli vybrať panvicu, zrejme ste zašli k drotárovi alebo ku kováčovi a boli ste radi, keď vám niečo ponúkol. Dnes je doba diametrálne iná a môžete si vybrať z tisícok panvíc. Otázkou ale je, ktorá je tá pravá?

Na veľkosti záleží

Ak budete väčšinou variť pre viac ľudí, tak doporučujeme siahnuť po panvici s priemerom 26 – 28 cm. Ani nemusíte byť majstrami v puzzle, aby ste na takú plochu jednoducho naskladali viac kúskov mäsa alebo syra. Ak budete v panvici pripravovať i pokrmy, ktoré je treba miešať, tak je vhodné vybrať hlbší model.

Ak žijete sami, hľadáte panvičku na internát alebo chcete len ušetriť, tak odporúčame siahnuť po menších typoch. Na panvici môžete ešte trochu viac ušetriť, ak uplatnite zľavu v Chefshop.sk, ktorý teraz ponúka zaujímavé zľavové kódy na www.kuponer.sk.

Nie je (panvica) sporák ako (panvica) sporák

Ak používate klasickú elektrickú platničku alebo plynovú pec, tak sa nemusíte pri výbere panvice nijako obmedzovať. Čím ďalej tým častejšie ale ľudia varia na indukčnej doske, potom je potrebné byť pri výbere panvice ostražitý, pretože by vám panvica nemusela vôbec fungovať. Musíte vyberať priamo z modelov vhodných na indukciu, ktoré majú naspodku kovovú platňu.

Žiaruvzdorné držadlo

Pri výbere by ste si mali dať pozor aj na materiál držadla. Občas potrebujeme dať po smažení jedlo do rúry. Klasické držadlo sa potom po chvíli pečenia premení na žiadne držadlo, pretože sa roztaví. Doporučujeme preto vyberať panvicu s kvalitným žiaruvzdorným držadlom.

Pokrievka je cool

Je pokrievka na panvici k niečomu? To si píšte! Vďaka vhodnej pokrievke na panvicu môžete ušetriť veľa peňazí za elektrinu, pretože teplo nebude utekať okolo. Naviac tiež riadne predlžíte životnosť svojich nervov, pretože vám pokrmy pri príprave nebudú striekať po kuchyni. Pokrievky sa dajú vybrať takmer na každú panvicu. Takže, ak už nejakú doma máte, tak neváhajte a mrknite sa po pokrievke.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!