Pracovné tempo je neúprosné. Určite sa aj vám stáva, že si hneď po otvorení pracovného počítača a prihlásení sa do e-mailu nájdete niekoľko nových správ. Pritom nemáte tie svoje staré ešte ani dokončené. Ak sa k tomu pridá panika a stres, ktorú spôsobujú vaši kolegovia, nemusí to dopadnúť práve najlepšie. Odráža sato na psychickej pohode a nakoniec aj výkone.

Nakoľko sme orientovaní na výkon, náš mozog potrebuje z času na čas vypnúť. Neznamená to však, že sa musíte automaticky odpútať od dôležitej reklamy na Googli a okamžite sa vybrať do prírody a existovať niekoľko dní bez elektriny a okolitého sveta. Dá sa to aj inak a my vám prezradíme ako.

„Vypnite“

Snažíte sa prestať fajčiť, vadia vám nadbytočné kilá, nestíhate pracovné tempo a neviete si poradiť s vlastným vzťahom. Aj napriek tomu vás v práci nútia byť kreatívnou a dokonalou po všetkých stránkach? Musíte vypnúť, prinajmenšom váš mozog to určite potrebuje, a to aspoň na niekoľko hodín.

Ak sa vám to nepodarí v práci, zriaďte si vlastnú virtuálnu kanceláriu a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. Čím viac budete obklopené konzumným životom, ktorého všade naokolo nie je práve málo, tým horšie na tom bude aj váš mozog. Niektoré informácie jednoducho zo svojho života vylúčte a venujte sa tomu podstatnému, čo vám prináša skutočný osoh. V takýchto pokojných podmienkach vznikajú najlepšie podmienky na kreativitu.

Uvoľnite sa

Ak sa odpočinok a uvoľnenie nestanú vašim najbližším priateľom, môžete sa dopracovať k vážnym zdravotným komplikáciám, ktoré vám celý zvyšok života môžu len znepríjemniť. Počuli ste o tom, že ticho lieči? Je to skutočne tak a odporúčame vám to vyskúšať. Samozrejme, že sa môžete vybrať aj do prírody, vždy to však závisí od okolitých podmienok, ktoré sú vám k dispozícii. Takže dokončite svoju prácu, výhodná reklama na Facebooku tu bude určite aj na druhý deň, takže nemusíte mať obavy, že by ste niečo premeškali.

Ak si doprajete čo i len jeden deň bez akýchkoľvek rušivých elementov, určite vám to prospeje. Možno budete prekvapené, koľko kreatívnych nápadov si potom zapíšete na čistý papier.

Foto: pixabay.com