Pixmac000068914991Počas svojho života každý z nás zažije pocit zamilovanosti hneď niekoľkokrát. Je však len málo našich milovaných, o ktorých sme celkom presvedčení, že práve s nimi chceme stráviť celý svoj život. Tento pocit máme predovšetkým v našom srdci a je to často niečo, čo sa už nebude opakovať a čo sa nedá ničím nahradiť. Ak to pociťujete aj Vy pri Vašej polovičke, zrejme je čas posunúť Váš vzťah do novej dimenzie – do novej úrovne.

História zásnub

Zásnuby poznali už naši predkovia, ktorí ich rozhodne nevykonávali tak pompézne, ako my v súčasnosti. Ak by sme chceli byť celkom presní, akési zásnuby už realizovali predkovia v prvom storočí pred našim letopočtom. Tak zásnuby, ako aj svadba prebehli v rámci jedného roku. Aj preto dnes možno povedať, že práve „do roka a do dňa“ pochádza z tohto obdobia. Tak či onak, zásnuby jednoducho patria k párom, ktoré chcú vstúpiť do stavu manželského. Nie je to len o venovaní snubného prsteňa priateľke, ale je to určitý sľub a záväzok, ktorý bude dokončený svadbou.

Ako to celé prebieha?

Zásnuby majú štandardne rovnaký priebeh. Každému mužovi záleží na tom, kde zásnuby prebehnú, pri akej možno inej príležitosti a taktiež aj na samotnom darovaní prsteňa, ktorý musí okúzliť a musí byť ten pravý vysnívaný. Štandardne by mal byť zásnubný prsteň ozdobený diamantom alebo vyrobený z bieleho zlata,čo sú azda tie najžiadanejšie zásnubné prstene súčasnosti. Pri ich výbere sa vždy riaďte šperkmi, ktoré partnerka rada nosí. Odhadnúť jej vkus je niekedy veľmi zložité, ako pravý partner by ste to však mal zvládnuť. K zásnubám nemôže chýbať dobrá večera, romantická prechádzka či slová plné lásky, keď partnerka nasúvate prstienok.

Zásnubami to nekončí

Po zásnubách, možno do roka a do dňa, na Vás čaká svadba. Zásnubný prsteň partnerka odloží a navlečie si svadobné obrúčky väčšinou zo zlata či bieleho zlata. Tieto už vyberáte spoločne a tak celá zodpovednosť za ich výber je prerozdelená medzi Vás oboch. Pokojne si na ne môžete vygravírovať aj Vaše iniciály alebo dátum svadby. Budete ich nosiť až do konca života a mali by odzrkadľovať Váš dokonalý a harmonický vzťah.

 

Foto: pixmac.sk, H. Michael Miley – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!