Osvetlenie priestorov domácností, ale aj tých ostatných, v ktorých sa nachádzame je veľmi dôležitou súčasťou, aby sme mohli vôbec existovať a vykonávať činnosti, ktoré potrebujeme. Bez svetla sa v dnešnej dobe nezaobídeme, ak aj áno, všetky životné podmienky sú sťažené. Aby sme kráčali s dobou a prispôsobili sa aktuálnym trendom, ktoré určujú akým smerom sa osvetlenie našich miestností, bude vyvíjať, mali by sme si urobiť aspoň malý prehľad, čo je „in“ a aké svietidlá sa v súčasnej dobe umiestňujú do interiérov.

Každá miestnosť v domácnosti si vyžaduje úplne iné osvetlenie a k tomu sa prispôsobuje aj výber vhodnej lampy. Začnime teda najdôležitejšou časťou, v ktorej sa vždy nachádza najviac ľudí a kde priestorové osvetlenie hrá veľmi dôležitú úlohu.

Lustre do obývačiek sú dnes dostupné v širokej dizajnovej škále, hitom sú neustále klasické, historické prevedenia až po tie najmodernejšie. Dôležité je však ich ladenie k štýlu zariadenia samotnej izby. Tie moderné vynikajú viacramenným prevedením v matnej alebo lesklej chrómovej farbe. Moderné sú aj netradičné vzory s niekoľkými ramenami asymetrického vzhľadu. V ponuke sú aj zaoblené ramená so zaujímavým riešením samotnej svetelnej časti kruhového, guľového alebo kvetinového tvaru. Súčasný trend lustrov sa zameriava na netradičné prevedenia s množstvom ramien, ktorých zakončenia tvoria dekoračné sklá.

Ostatné stropné a stenové svietidlá sú typické klasickými hranami v tvare štvorca, obdĺžnika, gule a pologule. Sú však aj také, ktoré vynikajú zvláštnymi zaobleniami a kónickými tvarmi. Charakterizuje ich čisté, jemné sklo, prípadne drobné dekoračné vyobrazenie, ktoré celkový dizajn lampy vôbec neruší.

Kúpeľne dnes môžu byť oživené aj neobyčajnými výrobkami bočných stenových svietidiel v tvare kvetiny napríklad v anticko -bronzovej úprave. Moderné sú však aj stropné lampy klasických, ale aj oválnych tvarov. Väčšinou sa vyrábajú v chrómovej farbe z kovového materiálu a samozrejme zo skla.

Osvetlenie kuchýň by malo byť štýlové, no zároveň efektívne. Preto sa výrobcovia a dizajnéri snažia skĺbiť tieto dva prvky do zaujímavého výsledku. Na súčasnom trhu tak vynikajú závesné, ale aj nástenné lampy neobyčajných tvarov a rozmerov. Nechýbajú ani bodové osvetlenia, ktoré sú v kuchyni tak veľmi dôležité. Z farebného prevedenia vyniká biela, ale aj matný chróm v kovovej a sklenenej konštrukcii.

Osvetlite si teda domácnosť modernými a štýlovými lampami, ktoré súčasný trh ponúka. Bohatú ponuku výrobkov nájdete aj na webovej stránke www.feim.sk, kde si z prehľadných kategórií určite vyberiete.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!