So zamestnaním a nájdením si práce je to v súčasnej dobe všeobecne veľmi ťažké. Nezamestnanosť na Slovensku je vysoká, mnohí si hľadajú prácu aj niekoľko rokov. Možnosti nájsť si zamestnanie závisia aj od lokality. Je podstatne veľký rozdiel hľadať prácu v hlavnom meste, ako v tých menších, najmä na opačnej strane krajiny. Napriek tomu vám ponúkame niekoľko rád, ako postupovať pri jej hľadaní a aké ponuky práce sú k dispozícii v jednotlivých krajoch Slovenska.

Ako postupovať pri hľadaní práce?
Základom je mať dobre a dôkladne napísaný životopis. Je to prvý krok k pracovnému úspechu. Ak osloví zamestnávateľa, pozve vás na pohovor, kde sa môžete ďalej snažiť o získanie vhodného miesta. Existuje veľa spôsobov, ako aktívne hľadať prácu. Dnes sú to najmä rozličné internetové portály, zamerané na poskytovanie pracovných inzerátov, ale taktiež aj denná tlač, v ktorej môžete nájsť aktualizované pracovné ponuky z vášho regiónu. Výpis voľných pracovných pozícií hľadajte aj na miestnych úradoch práce, kde sú vám povinní ho predložiť a poskytnúť. Kontaktujte aj agentúry zaoberajúce sa poskytovaním voľných pracovných miest alebo posielajte svoje žiadosti a životopisy priamo do vybraných firiem, kde by ste prácu chceli uskutočňovať. Uprednostnite radšej listovú formu pred elektronickou, pri ktorej je väčšia pravdepodobnosť, že dostanete od firmy aj odpoveď.

Ponuka práce Bratislavský kraj
Výhodou tohto kraja je, že ponúka prácu v rozličných druhoch odvetvia. Uchádzať sa teda môžete o profesie napríklad v administratíve, v obchode, vo financiách, v marketingu, v realitách, v školstve, v žurnalistike a iné. Konkrétne hľadajú napríklad prekladateľky s anglickým jazykom, referentky oddelenia nákupu, farmaceutické laborantky, redaktorky a editorky alebo zdravotné sestry.

Ponuka práce Nitriansky kraj
Tu sa môžete uchádzať taktiež o rozličné druhy prác, momentálne hľadajú telefónne operátorky, personalistky, učiteľky – lektorky, zdravotné sestry, účtovníčky či sekretárky.

Ponuka práce Trnavský kraj
V Trnavskom kraji sa môžete uchádzať o prácu čašníčky, poradkyne klientov v bankách, predavačky u mobilných operátorov, programátorky, administratívnej pracovníčky alebo riaditeľky školy.

Ponuka práce Trenčiansky kraj
Ak bývate v tomto kraji, uplatníte sa ako projektová manažérka, sekretárka – asistentka, obchodná zástupkyňa, obuvníčka, skladníčka alebo učiteľka.

Ponuka práce Žilinský kraj
V Žilinskom kraji máte na výber z týchto pracovných pozícií: skladníčka, programátorka, obchodná zástupkyňa, farmaceutická laborantka, HR – manažérka, revízna lekárka či recepčná.

Ponuka práce Banskobystrický kraj
Najväčší záujem v tejto lokalite je napríklad o telefonické operátorky, promotérky, obchodné zástupkyne, sekretárky, ekonómky a administratívne pracovníčky.

Ponuka práce Prešovský kraj
Aj tu si môžete nájsť prácu v profesiách typu farmaceutickej laborantky, bankovej poradkyne, vedúcej ekonomického oddelenia, asistentky marketingového oddelenia, revíznej lekárky či klientskej poradkyne v banke.

Ponuka práce Košický kraj
Pracovné ponuky sa tu orientujú najmä na telefonistky, farmaceutické laborantky, realitné maklérky, kuchárky, lekárky, obchodné zástupkyne, ako aj na predavačky mobilných operátorov.

V súčasnosti je spomedzi všetkých krajov najviac voľných pracovných ponúk v Bratislavskom a najmenej v Prešovskom kraji.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!