385575-0705382694Podlaha je v detskej izbe stredobodom, okolo ktorého sa točí všetko dianie. Malé deti, najmä tie predškolského veku, trávia na podlahe väčšinu svojho času. Hrajú sa tam, kreslia, odpočívajú a v neskoršom veku sa na zemi aj učia. Pomôžeme vám vybrať podlahu, ktorá nebude chladiť, kĺzať a dá sa ľahko upratovať.

Aká musí podlaha byť?

Vybrať podlahu do detskej izby nie je ľahká úloha. Nielen, že deti rastú ako z vody, a tak z koberca s obľúbenou rozprávkovou postavičkou rýchlo vyrastú, ale tiež vyžadujú, aby bola podlaha mäkká, teplá a čo ocenia rodičia tak praktická a funkčná.

Odborníci a bytoví dizajnéri odporúčajú vybrať podlahovú krytinu, v ktorej sa neusádzajú roztoče, prach a ďalšie mikroorganizmy, ktoré by vytvárali nekvalitné prostredie a mohli by spôsobovať alergie, astmu a ďalšie dýchacie problémy.

383800-0605073019Koberec aj pre alergika

Moderné technológie dokážu zázraky a tak premenili koberce známe ako lapače prachu, na koberce, ktoré prach odpudzujú alebo ho dokonale zachytia a pustia až pri vysávaní. Nie je už dôvod sa báť položiť koberec do izby alergika alebo astmatika.

Detské koberce sú jednou z najlepších podlahových krytín do detskej izby. Sú mäkké, teplé, tlmia hluk a dajú sa zohnať snáď vo všetkých farbách a ich odtieňoch. Jedno odporúčanie, vyberajte skôr neutrálne farby, lepšie sa kombinujú s ostatným vybavením a nezovšednejú.

Cesty, motýle aj človeče nehnevaj sa

Moderné koberce síce prešli veľkým vývojom, ale údržba je stále zložitejšia. Hlavne odstraňovanie škvŕn je ťažké. Preto sú ideálnym riešením kusové koberce. Izbu opticky zútulnia a zateplia, dajú sa ľahko čistiť a vyrábajú sa vo veselých farbách a s detskými motívmi.

385159-0705472600

Výborné sú detské kusové koberce s nakreslenými cestami, s cestami alebo spoločenskými hrami. Deti sa na koberci tak môžu hrať celé hodiny a len tak ich to neomrzí. Dôležitá je pri kusových kobercoch bezpečnosť, preto nezabudnite pod koberec umiestniť protišmykovú podložku.

Mäkčené PVC

Marmoleum sa postupne dostáva do slovenských domácností i detských izieb. Pod týmto názvom sa ukrývajú akustické a mäkčené PVC podlahy ako ich antistatické linoleum. Marmoleum sa vyrába v širokej farebnej škále a dá sa doplniť rôznofarebnými zváracími šnúrami. Vďaka tomu sa dajú vytvárať zaujímavé farebné kombinácie, obrazce a vzory.

  • teplejšie ako lamino
  • výborne tlmia zvuky
  • antistatická a antibakteriálna úprava

Príroda v podobe korku

Korková podlaha spĺňa všetky vlastnosti podlahy vhodné do detskej izby: teplo, mäkkosť aj ľahkú údržbu. Naviac má korková podlaha vynikajúce zvukovo-izolačné vlastnosti. Je vhodná do detskej izby alergika a astmatika, pretože nepriťahuje prach ani roztoče.

Korok ako čisto prírodný materiál je odolný voči ohňu a má tvarovú pamäť. To je veľká výhoda pri sťahovaní nábytku, pretože vytlačené miesta od nábytku sa vrátia do pôvodného stavu.

3 rady na záver

  • porovnávajte kvalitu – životnosť- cenu
  • voľte farby, ktoré sa neopozerajú
  • konzultujte výber podlahy s vaším dieťaťom, je to podlaha do jeho detskej izbičky