Zo všetkých strán sa na nás valia časopisy s najrôznejšími účesmi, aké si len dokážeme predstaviť. Krátke, dlhé, polodlhé, polokrátke, s ofinou, bez ofiny, s ofinou na stred, s ofinou na bok. Ako si vybrať ten pravý účes, pritom zostať sama sebou a stále výnimočná?

Zmena účesu je veľmi prospešná a nemusí nutne súvisieť so zmenou partnera, zamestnania, či nastolením novej životnej etapy. Je pravda, že mnoho žien sa takýmto spôsobom na svojich vlasoch „vybíja“, ale väčšina žien má jednoducho potrebu niečo na sebe zmeniť, vyskúšať niečo nové. Preto je úplne prirodzené a dobré účesy meniť a skúšať a experimentovať.

Keď sa prejdeme po ulici, môžeme vidieť ženy s najrôznejšími účesmi, farbami a dĺžkami vlasov. Je však veľmi dôležité si uvedomiť, akým spôsobom chceme svoj účes zmeniť. Niekedy je zmena veľmi prospešná, inokedy menej. Ženy, ktoré dlhé roky nosili jeden strih účesu sa zrazu rozhodnú pre radikálnu zmenu. Prečo? Jednoducho ich to prestalo baviť.

Pri voľbe účesu musíme myslieť na tvar svojej hlavy, nie každý účes sa hodí každému. Je veľmi prospešné vymyslieť si svoj vlastný účes a poprípade si ho skúsiť načrtnúť na papier, kaderníčka vám potom odporučí konkrétnejšiu podobu vášho výmyslu.

Žena by sa mala v každom účese cítiť sama sebou, preto nie je dobré zaraďovať sa za každú cenu do nejakého módneho prúdu. Mnohokrát na to ženy doplácajú. Istý typ účesu, ktorý si dali len kvôli tomu, že ho majú už všetky kamarátky sa im jednoducho nemusí hodiť.

Aj vďaka svojim vlasom sa môžeme cítiť výnimočne. Podstatné je, aby sme sa vo svojom účese cítili dobre a sami sebou. Ak sa rozhodneme pre radikálnu zmenu (z dlhých vlasov na krátke), je dôležité si tento krok poriadne premyslieť a vybrať účes, ktorý sa nám hodí.

Ako sa spieva v známej slovenskej skladbe: Účesy, účesy, ach tie účesy.

Foto: SXC.hu

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!