Hviezdy zo známych filmov, talentovaní speváci, úspešní športovci, bohatí TOP manažéri a politici majú niečo spoločné. Všetci sú slávni a všeobecne považovaní za elitu. Teraz vám však prezradíme, že ani oni nie sú dokonalí.

Zahraničné aj slovenské celebrity sa pravidelne zúčastňujú na spoločenských akciách, kde musia pôsobiť dobrý dojmom. Pamätáte si ešte na to, ako vás dojali prejavy na pohrebe ľudí, ktorí zahynuli pri páde poľského vládneho špeciálu? Alebo si radšej spomeňte na vtipný a príjemný príhovor VIP osobnosti, ktorá krstila napríklad otvorenie novej umeleckej výstavy.

Boli to nádherné prejavy však? A myslíte si, že ich písali sami politici alebo prominenti? Pravdou je, že v skutočnosti využívajú ghostwriting. Nádherné umelecké diela, ktoré čítajú, sú vytvorené rukou iného človeka. Ten je okrem iného platený aj za to, aby sa vzdal autorstva prejavu.

U nás na Slovensku vie o tom málokto, ale služby ghostwriterov využívajú aj naše celebrity a politici. Síce sa zdá, že je to nehorázny podvod, keď text nepíšu sami, ale v zahraničí a vo vyšších kruhoch je to už samozrejmosť. Prominenti majú mnoho iných aktivít, pričom nestíhajú vytvárať aj kvalitné prejavy, ktoré prednesú na spoločenských udalostiach. Ale zato ghostwriteri dostali do vienka talent na písanie a prejavy pre nich pripravia presne podľa ich predstáv.

Niekým iným nemusia byť napísané iba prejavy, ale dokonca aj celé knihy! Väčšina biografií slávnych ľudí nie je napísaná nimi, ale profesionálmi. Tí si za svoju diskrétnosť vypýtajú podiel z predaja knihy alebo pomerne vysokú čiastku. Niekedy však ghostwriteri nezostávajú tajomnými duchmi, ale sú uvedení ako spoluautori.

Slávne osobnosti teda tento svoj malý nedostatok dokážu skrývať pomocou profesionálov v oblasti písania.

Na Slovensku nie je ghostwriting až tak udomácnený, čo je celkom škoda, lebo mnoho ľudí by si mohlo vydýchnuť. Nielen celebrity totiž potrebujú kvalitné príhovory na rôzne príležitosti.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!