Babičkina špajza nad zlatoSpomínate si na detstvo a vôňu babičkinej kuchyne? Sladké, slané múčniky, mäso, ale aj rôzne chutné jedlá bez mäsa či výdatné a zdravé polievky. Jedlá nad zlato! Súbor kníh s názvom Babičkine recepty je plný výborne spracovaných receptov typických pre naše staré mamy. V receptoch sú použité klasické suroviny, ktoré mali overené už aj naše babičky a preto sa budete cítiť akoby s vami varili ony samy.

Zlaté babičkine dobroty, či Babičkine múčniky sú to, čo snáď všetci milujeme. A práve knižky s týmto názvom sú plné tých najlepších múčnikov, báboviek, zákuskov a nie len sladkých, na ktorých si pochutí celá rodina. Nie všetky knihy sú zamerané iba na recepty. Vďaka knihe Babičkina lekáreň nad zlato sa dozviete ako používať bylinky a rôzne koreniny či už v kuchyni alebo ako prírodné liečivá. V Babičkinej Knihe o mede sa dozviete nie len to, že med patrí medzi najdokonalejšie potraviny, ale prezradí vám napríklad aj to, ako nás lieči a mnoho ďalšieho. Kto z nás si rád nepochutí na dobrom domácom džeme plnom ovocia alebo na sladkom kompóte počas zimy?  Ďalšia skvelá babičkina kniha Babičkina špajza nad zlato je plná rád ako uvariť tie najlepšie džemy, ako zavariť tie najlepšie kompóty, alebo ako správne zakonzervovať zeleninu či mäsové výrobky.

To, že polievka je základ nám vštepovali staré mamy a aj naše mamy už od detstva a preto v babičkinej zbierke nesmie chýbať kniha venovaná výlučne skvelým polievkam, omáčkam a prívarkom. A že to nie je žiadna veda. Babičkine polievky, omáčky, prívarky sú jednoduché, chutné a dajú sa uvariť aj z lacných, no za to výborných surovín. Lacné a chutné dobroty? Na to má babička tiež odpovede. Tie nájdete v knihe Babičkina úsporná kuchárka vďaka ktorej navaríte jedlo chutné, zdravé a za čo najmenej peňazí. Kniha je tiež plná rád ako zvyšné potraviny, ktoré nám ostali, zbytočne nevyhadzovať ale taktiež ich spotrebovať a uvariť z nich chutné jedlá.  Pre tých, ktorí si na mäse až tak nepochutia, má babička knihu zameranú na bezmäsité jedlá. Babičkine jedlá bez mäsa obsahujú klasické suroviny ako huby, zemiaky, múku, zeleninu a ovocie. Avšak, v pár z nich sa nájde aj slaninka či klobáska. Samozrejme, nie ako hlavná surovina.

Babičkina kuchárky nad zlatoV každej knižke je tiež pridaných veľa rád a užitočných tipov. Taktiež vyšli aj samostatne v  knihe Babičkine rady nad zlato. Obsahujú zaujímavé typy, rady overené časom, vďaka ktorým si uľahčíte prácu v domácnosti, ale aj záhrade. A kedže babička nezabúda ani na nás ženy pripravila pre nás množstvo rád, ako sa starať o zdravie a krásu. Ak si najbližšie položíte otázku, “Čo dnes navarím sebe a svojim blízkym?” stačí nazrieť do Babičkinej kuchárky nad zlato, čo je ďalšia kniha v ktorej nájdete druhy jedál ako polievky, hlavné jedlá, dezerty a mnoho ďalších chutných receptov. Súbor kníh Babičkine recepty je presne to, čo pre svoju kuchyňu, záhradu a celú domácnosť potrebuje každá správna gazdinka. Želáme Vám už len dobrú chuť!

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!