Predstavte si situáciu, ktorá sa stáva každej z nás dennodenne. Otvoríte poličku s topánkami. Polovica z nich vypadne a vám vzíde na um myšlienka, že by ste potrebovali novú a väčšiu skrinku. Topánky od výmyslu sveta, športové či elegantné, sandále, čižmičky, tenisky a samozrejme nesmú chýbať baleríny. Baleríny sú trendy už niekoľko sezón a tešia sa veľkej obľube.

Pri ich výrobe sa používa široká škála materiálov. Výrobcovia ponúkajú topánky z kože, syntetických a textilných materiálov. Pričom treba mať na zreteli, že práve useň spĺňa ideálne vlastnosti nielen pri výrobe balerín, ale topánok vôbec. Textilný zvršok je vhodný predovšetkým na leto.

Oceníme vzdušnosť a ľahkosť textilných materiálov. Podobné pravidlo platí aj pri podošvách. Najideálnejšie sú usňové, ale používa sa i pryž a syntetika. Výber je len na nás. Trh nám ponúka nekonečné množstvo typov a farieb balerín. Elegantné s čipkou a mašličkou, trendové s remienkom okolo členku, ozdobené flitrami, v štýle gladiátoriek, špicaté s efektnou sponou, či športové v teniskovom štýle. Pri ich kúpe však treba zobrať do úvahy fakt, že sú určené vysokým a štíhlym ženám.

Ak ste nízka či máte zopár kíl naviac určite zostaňte verná topánkam na vyššom opätku, ktoré vám dodajú potrebnú eleganciu. Baleríny  nie sú určené pre celodenné nosenie, nakoľko majú nízku podošvu. Vhodné sú na voľnočasové aktivity.

Ak ste sa rozhodli ísť na nákup s priateľkami, do kina s priateľom, na kúpalisko či výstavu určite siahnite bo balerínach. Odmenia sa vám nielen pohodlnosťou, ale dotvoria akékoľvek oblečenie. Fantázii sa medze nekladú. Hitom tejto sezóny sú jeansy s dierami či záplatami, pridáme top v pastelových farbách a vhodné baleríny a môžeme vyraziť do kaviarne. Čo sa týka údržby balerín, starostlivosť je rovnaká ako pri bežnej obuvi. Závisí od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Ak vás tento článok inšpiroval a zhodnotili ste, že baleríny sú práve to, čo vám chýba, stačí navštíviť obľúbenú predajňu obuvi. Ak patríte medzi pohodlnejšie zákazníčky, k dispozícii je vám veľké množstvo internetových obchodov. Prajem príjemné nakupovanie.