Balzam bio karitéMnohí z nás možno nie sú nadšení, no je to jednoducho tak. Letné obdobie definitívne končí. A s ním odchádzajú aj teplé a slnečné dni a na rad prichádzajú tie chladné a sychravé. S daždivým počasím a nedostatkom slnka idú ruka v ruke aj rôzne ochorenia, oslabenia organizmu… jednoducho typická jesenná únava a s ňou spojené zdravotné problémy. Tie sa často dotýkajú aj našej pokožky.

Čo je s pleťou na jeseň?

Možno aj s Vašou pokožkou je to každý rok rovnaké. Začne sa jeseň a na Vašej pleti sa to okamžite prejaví. Je podráždená, vyzerá nezdravo a unavene. So zmenou ročného obdobia pôsobia na pokožku najmä tieto faktory:

    • náhle zmeny teplôt
    • silný vietor
    • slnko
    • dážď, prípadne sneh

Trpia najmä odhalené časti tela, ktoré sú poveternostným vplyvom vystavené najviac – tvár, pery a ruky. Určite im neprospieva častá zmena teploty. Poznáte to. Ráno je počasie bližšie k zime, poobede zas máte chuť opäť vytiahnuť plavky. Tieto teplotné šoky pleti určite neprospievajú. Rovnako to platí aj o vetre. Prirovnanie „ako ošľahaná vetrom“ sa k Vašej pleti na jeseň azda hodí najlepšie. Aj slnko sa už tvári, že stráca svoju silu… no netreba ho podceňovať! Čo teda robiť, aby si pokožka udržala svoju letnú krásu a sviežosť aj na jeseň?

Hydratácia, hydratácia, hydratácia…

…áno, práve tá je pre pleť v tomto období najdôležitejšia. Jednoducho povedané, krémujte, balzamujte a natierajte pleť čo najčastejšie. Kvalitný balzam totiž dokáže zázraky. Balzamy z radu Bio karité dokážu upokojiť všetky typy pleti a sú účinné na rôzne druhy problémov. S jeseňou je neodmysliteľne spojená aj nádcha. A s ňou zas súvisí popraskaná a začervenaná pokožka nosa. Tu je nenahraditeľný Nosový Balzam s bambuckým maslom, ktoré pokožku poškodenú častým fúkaním nosa hydratuje a regeneruje. Starostlivosť doplňte o Balzam Eukalyptus, ktorý navyše zmierňuje kašeľ a uvoľňuje dýchacie cesty.

Aj balzamy na pery sú v jeseni nenahraditeľné. Mali by byť neodmysliteľnou súčasťou každej dámskej kabelky! Popraskané pery sú totiž nielen nevzhľadné, ale aj veľmi bolestivé. Balzam na pery vzniknuté poranenia hojí a upokojuje. Je však dobré používať ho aj vtedy, ak problémy s popraskanými perami nemáte. Je totiž vynikajúcou prevenciou najmä v nepriaznivom počasí. A prevencia je určite jednoduchšia, ako riešenie už vzniknutého problému. Nezabudnite si preto tiež pridať do kabelky svoj obľúbený balzam…

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!