Španielsko je nádherná krajina a počet turistov, ktorí ho v roku 2015 navštívili to len potvrdzuje. 3. najnavštevovanejšia krajina na svete sa minulý rok tešilo priazni až 65 miliónov turistov. Nielen krásne pláže, skvelé dovolenkové strediská, neskrotná príroda, ale aj historické mestá sú veľkým dôvodom toho, že booknuť si letenky do Španielska sa oplatí. Barcelona je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa na Pyrenejský ostrov oplatí zavítať. Druhé najväčšie španielske mesto má všetko, po čom môžete túžiť – pláže, históriu, atmosféru, šport a skvelé reštaurácie. Kam by ste sa mali ísť pozrieť?

barcelona-984035_640

Mesto, kde vás očarí Gaudího duch

Ak sa niekto skutočne výrazne zaslúžil o to, že dnešná Barcelona vyzerá tak, ako vyzerá, je to Antoni Gaudí. Geniálny a zároveň tvrdohlavý architekt, ktorého preslávilo najmä jeho megalomanské dielo Sagrada Famillia. Obrovská katedrála, ktorá nie je dokončená od začiatku výstavby v roku 1882. Ale už v roku 2026 by mala byť slávnostne ukončená pri 100. výročí Gaudího smrti. Ďalšími dielami, ktoré sú neprehliadnuteľné, je Park Güell žiariaci pestrými farbami, zeleňou a zaujímavou architektúrou. Určite neprehliadnite ani dom La Casa Milá, prezývaný Kameňolom.

Hlavná tepna mesta

Hlavnou tepnou mesta je La Rambla, ulica, ktorá meria viac ako kilometer a kde sa združuje barcelonský život. Nájdete tu množstvo pouličných umelcov, nočných klubov, kaviarní a reštaurácii. Miestni to však volajú pasca na turistov, preto ak sa chcete ísť niekde dobre najesť, zájdite radšej do nejakej bočnej uličky, blúďte ňou a objavte zapadnuté rodinné bistro. Na konci La Rambla sa ocitnete kúsok od Stredozemného mora. A môžete sa ísť pozrieť na barcelonské mestské pláže. Zatiaľčo v mladosti nás rodičia brávali k moru, aby slaný vzduch bojoval proti akné a astme, tu si môžete vychutnať španielsky sladký život.

Navštívte najväčší futbalový štadión v Európe

Nemusíte mať rada futbal, môžete ho pokojne aj neznášať, no keď sa ocitnete na najväčšom štadióne v Európe, kolená sa vám zmenia na želé. Obrovské hľadisko pre 100-tisíc divákov s vami zamáva. Je to jedinečný zážitok. Navštívte Barcelonu čo najskôr, využite letenky Ryanair v akcii a urobte si pekný výlet.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!