GAMBLING je zloRýchla jazda, spustená strecha na aute, vy stojíte a užívate si pohľad na okolie, vietor vo vlasoch a nahlas spievate. Pokiaľ máte všetko pod kontrolou a neohrozujete sa na živote, všetko je v poriadku. Je ale pár tabu, ktorým by ste sa mali v živote vyhnúť, veď si ho predsa nechcete zničiť svojim nerozvážnym konaním. Človek sa síce má učiť na vlastných chybách, no niekedy je lepšie im predísť, keď si už dopredu môžete uvedomiť ich možné zdrvujúce následky.

Riskovať a hazardovať sa nie vždy vyplatí. Netýka sa to len priamo risku zo životom, ako sú spomínané nerozumné rýchle jazdy alebo nebezpčené situácie pod vplyvom alkoholu, ale ide napríklad aj o hazardné hry. Môžete si povedať, že nie veľa žien sa chytí na hazard, no neverili by ste vlastným očiam, no po príchode do väčšieho kasína narazíte pri automatoch na mnoho dám v postaršom veku, ktoré bezhlavo hádžu svoje úspory do čiernej diery, automatov. Bez toho, aby vyhrávali sa vzdávajú svojich malých dôchodkov. Stojí to za to?

Ak si uvedomujete, že hazardu by ste sa mali v živote vyhýbať veľkým oblúkom, no aj napriek tomu vás stále láka, potom voľte najmenšie zlo. Ide o bezplatné kasínové hry, v ktorých neprídete o svoj príjem a nezadĺžite sa. Môžete si ukojiť potrebu hrania hier, no nie za cenu zničenia si svojho dôstojného života. Peniaze tak nevyhráte, preto by ste nemali veriť, že hazardné hry vám pomôžu ich získať. Viete, že to tak nie je, tak na čo si robiť zbytočné problémy? Hrám sa neoddávajte, veď hra online blackjack zdarma vám nikde neujde, keď pri nej strávite len pár hodín týždenne. Aj vlk bude sýty, aj koza celá. Vy si pár hier zahráte, no všetko v norme.

Nerobte nič, čo už vopred považujete za riskantné a nerozumné. Dajte na svoj prvý úsudok a dojem, ten väčšinou nesklame. Nerobte veci bez hlbšieho uváženia, aby sa vám neskôr nevypomstili. Samozrejme, pokiaľ ide o neškodnú zábavu, nie je čo riešiť, veď život si treba užívať. Následky zvažujte však vždy ešte predtým, ako sa vám prihodia. Vtedy už bude neskoro a hazard vás môže pohltiť, ani neviete ako a ťažko budete naprávať chyby ním spôsobené.

Foto: pixmac.sk, JulieFaith – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!