Letné dovolenky nám dokážu natoľko ovládnuť myseľ, že zabudneme na podstatné veci, ktoré by sme mali zabezpečiť ešte pred odchodom. Začneme sa tešiť na to, ako si budeme užívať slnko a pláž, ale neuvedomíme si, koľko nástrah nám pri vycestovaní hrozí. Tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu užiť si dovolenku bez stresov a následkov.

  1. Poistenie seba a batožiny

S dostatočným časovým rozostupom pred dovolenkou si vybavte cestovné poistenie, ak cestujete mimo krajín Európskej Únie. Presvedčte sa, či vám ho náhodou automaticky nevybavila cestovná kancelária. Najmä pre tých z vás, ktorí sa chystajú cestovať na dovolenku autom, by si mali na poistenie obzvlášť potrpieť. Pre cestujúcich lietadlom je možno vhodné porozmýšľať nad poistením batožiny, s ktorou sa na letiskách zaobchádza nie práve najjemnejšie.

  1. Bývanie pod kontrolou

Ak odchádzate na dovolenku s celou svojou rodinou spoločne, zabezpečte si aspoň raz za pár dní niekoho z rodiny alebo známeho, kto vám pôjde skontrolovať domácnosť, prípadne vyvetrať a poliať kvety. Je dobré, ak sa u vás doma niekto počas vašej dovolenky ukáže, skontroluje vám poštu a presvedčí sa, že je všetko v poriadku a vy sa nevrátite domov do žiadneho nemilého prekvapenia.

  1. Ochrana proti slnku

Ešte pred odchodom si skontrolujte, či máte dostatok ochranného krému s vysokým UV faktorom. So spáleným telom si ublížite sami a znepríjemníte si aj časť vytúženej dovolenky. Okrem krému si nezabudnite pred slnkom chrániť aj oči. Je úplne jasné, že kvalitné okuliare s vysokým ochranným faktorom, napr. také značkové slnečné okuliare Prada, sú aj finančne drahšie, ale na druhej strane je lepšie zainvestovať do jedných kvalitných ako mať štýlové štvoro, ale bez efektívnej ochrany.

Myslite na všetko ešte pred odchodom, pretože z niekoľko hodín vzdialenej krajiny je náročné riešiť núdzové situácie a pokaziť si dovolenku len pre nepozornosť alebo nedbanlivosť zrejme nechcete.

Foto: pixabay.com