Užili ste si poriadnu luxusnú letnú dovolenku so všetkým, čo ku nej patrí, oddýchli ste si na pláži plnej vyšportovaných, opálených mužských tiel, nabrali ste energiu z horúceho slnka, no aj napriek tomu máte stále pocit, že by ste ešte nejaký výlet do konca prázdnin zvládli? Ak máte dostatok financií, možností je niekoľko, vyberte si tú pre vás najvýhodnejšiu a vyrazte cestovať, kam vás len nohy zavedú. Nemajte strach a zažijete viac ako ktokoľvek iný!

Dostávate bolesť hlavy, len čo pomyslíte na pol dňa stráveného v autobuse cestovaním za poznaním a zážitkami? Nemajte predsudky, pretože v dnešnej dobe už nie je potrebné cestovať bezprostredne autobusom, ak chcete mať nízkorozpočtový poznávací výlet. Samozrejme, v minulosti bolo neprípustné cestovať lietadlom na výlet, pretože letiskové poplatky a iné nečakané výdavky zdraželi cestovanie niekoľkonásobne.

Avšak, autobusová doprava sa stále najviac oplatí v prípade cestovania na letnú dovolenku do vychytených zahraničných destinácií, pretože vtedy s letiskovými taxami nenarobíte naozaj nič. Ak máte teda obmedzený badžet, nič iné ako stará známa Karosa vám nezostáva. Nemajte však veľký strach, cesta sa dá vydržať, filmy vám budú krátiť čas, zastávky sú pravidelné, kniha vás zabaví a hudba v ušiach dodá chýbajúci elán do žíl.

Do nebies

Ak však máte záujem o pohodlnejšie cestovanie, určite sa spoľahnite na lietadlá. Pri cestovaní za spoznávaním sú tým najlepším a zároveň i najrýchlejším riešením. Je pravda, že letenky musíte na internete hľadať dlhšie, kým narazíte na cenu, ktorá je výhodná, prijateľná a prípustná, no obetovaný čas sa vám vykompenzuje nízkou cenou za cestovné. Neberte hneď prvú letenku, ktorej cena sa vám bude zdať prijateľná, no porovnajte si viacero spoločností a ich ponúk a uvidíte, že hodnoty leteniek sa líšia nielen pri kvalite miesta sedenia v lietadle, ale aj dátumami odchodu či príchodu. Objednanie leteniek si treba vždy dôkladne premyslieť. Skúste kombinovať termíny odletu a príletu či dokonca využite aj dve rôzne spoločnosti a vaša peňaženka sa určite neotrasie v základoch.

Avšak, lacné letenky v sebe niekedy skrývajú neviditeľné tajomstvá, ktoré zistíte až pri konečnej sume. Letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú nízke ceny za letenky, niekedy nezahŕňajú v cene inú, ako príručnú batožinu. Za kufor alebo cestovnú tašku, ktorú si nemôžete zobrať na palubu niekedy zaplatíte aj šesťdesiat eur, ktoré je potrebné pripočítať k sume letenky. Na druhej strane, ak idete na výlet len na pár dní, nepotrebujete mnoho batožiny a je možné sa zbaliť aj do desaťkilogramovej príručnej batožiny, za ktorú nič navyše nepriplácate.

Ak máte pocit, že ani lietadlo, ani autobus nie je pre vás to pravé orechové, ostaňte doma! Veď aj vo svojej rodnej krajine môžete zažiť skvelé nové zážitky! Ak chcete objaviť nové, doposiaľ nepoznané veci, výborným zdrojom sú pre vás zľavy od shopcity.sk, kde si môžete prostredníctvom internetu zakúpiť najrôznejšie pobyty či vstupy na atrakcie. Tak teda, bon voyage!

Foto na titulke: Pixmac.sk, autor fotografie – SPX1MSD

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!