Máločo si uvedomujeme, ako ľahko a výživne sa dá podporiť zdravý metabolizmus a trávenie. Pritom stačí pootvoriť dvierka na chladničke, alebo zavítať do špajze. Vitamíny, minerály a stopové prvky máme neraz naservírované priamo na tácke. Siahneme však po menej výživných produktoch, lacnejších variantoch alebo jedlách plných umelých konzervantov. Vezmite zodpovednosť za svoje a zdravie vašich najbližších pod svoju opateru a hneď zistíte tie priepastné rozdiely. Rozdiely pred a po zdravom stravovaní!

To, čo je dostupné aj v tých najnižších cenových hladinách a bezpochyby zdravé, sa dokáže ukryť aj do jedného malého téglika. Jogurt obľubujeme takmer všetci. Od najmenších, no radi si k nemu privoňajú aj tí skôr narodení. Svoju pozornosť zameriavame na zdravé, biele jogurty bez umelých ovocných prísad a aróm.

Ak vám ani pri tom najväčšom sebazaprení nie sú pochuti čisto biele jogurty, sladkú alternatívu si namiešajte radšej z čerstvého ovocia. Ovocie samo o sebe obsahuje dosť sacharidov, preto je len naším zlozvykom prisypávať za lyžičku cukru. Ak sa zbavíte týchto zaužívaných stravovacích spôsobov, po bielom mliečnom jogurte sa vám bude o to prospešnejšie fungovať.

Malá kávová lyžička plná živých, prospešných kultúr!

Jogurt je tou správnou voľbou pre ľahké a výživné raňajky, chutný olovrant či neskorú večeru. Skonzumovať jeden téglik bieleho jogurtu nebýva ničím prelomovým, až na jeho účinky v ľudskom organizme. Jogurt sa získava z kvasenia kravského mlieka pôsobením mliečnych baktérií.

Tie bežne poznáme pod pojmom jogurtové kultúry. Jogurt patrí k mliečnym produktom s vysokým obsahom vápnika. A práve vápnik je nenahraditeľnou živinou pre správny vývoj kostí a zubov. Preto sa odporúča zavádzať jogurt do jedálničkov už v útlom detskom veku.

Pomáha predchádzať zlomeninám a znižuje riziko rednutia kostí, čo s pribúdajúcim vekom oceníme čoraz viac. Vďaka obsahu riboflavínu podporuje zdravú činnosť srdca a ciev. Znižuje krvný tlak a minimalizuje sklon k depresiám. Keďže je bohatý na množstvo aktívnych, živých kultúr, zabezpečuje správnu činnosť čriev a je vhodnou alternatívou po liečbe antibiotikami.

Známy je aj ako výživný kozmetický doplnok. Ničím zvláštnym nie je ani prírodná maska na pleť priamo z jogurtového téglika. Aktívnou činnosťou kalcia, kyseliny mliečnej a zinku redukuje vznik a šírenie akné. Pleť takto dokonale hydratuje, vyhladí a udrží ju v zdravej kondícii bez kozmetických nedostatkov. Takto vám jogurt nielenže zachutí, ale v neposlednom rade aj podčiarkne ženský pôvab.

Foto: pixabay.com