BiokozmetikaPríjemný kúpeľ, natieranie sa voňavým krémom, to všetko znie veľmi lákavo. Napriek tomu sa to môže zmeniť na trápenie. V dnešnej dobe sme obklopení stále viac umelými chemickými prípravkami. Niekedy sa naše telo vzbúri. A začneme sa viac zaujímať, čím sa to vlastne natierame a umývame. A niekedy sme nútení hľadať alternatívy.

Počet ľudí a detí  trpiacich rôznymi alergiami na kozmetické výrobky sa stále zvyšuje.  Atopický ekzém trápi mnoho detí a žiaľ niekedy sa ho nezbavia ani v dospelosti. Kožné reakcie sú často reakcie na prostredie, v ktorom žijeme. Ale svoj podiel na tom má aj kozmetika, ktorú používame. Tieto problémy však nie sú neriešiteľné. Odpoveď na naše starosti predstavuje bio kozmetika. Rozdiel spočíva v tom, že bežná kozmetika obsahuje chemické látky, ktoré môžu spôsobovať u niektorých ľudí alergické reakcie ako sčervenanie pokožky, svrbenie, vyrážky a iné. Je to tým, že chemické látky často narúšajú prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky. Opačne pôsobí bio kozmetika. Obnovuje túto ochrannú vrstvu a podporuje jej samoregulačnú schopnosť. Na základe stále väčšieho dopytu po takýchto výrobkoch sa na trhu objavili produkty založené čisto na prírodnej báze. Nie sú parfumované, neobsahujú žiadne konzervanty alebo iné látky, ktoré dráždia pokožku.

Medzi tieto bio kozmetické produkty patria výrobky z rady Bio karité od firmy Saloos alebo rada FREISTIL od firmy  i+m Naturkosmetik. Ak práve hľadáte podobné výrobky, či už preventívne alebo ako riešenie vášho problému, zopár vám ich predstavíme.

Mydlo Alep. Pre extrémne citlivú pleť, pre alergikov alebo ľudí s ekzémom je vhodné práve prírodné mydlo Alep. Je vyrobené z olivového oleja a z oleja plodov bobkového listu.  Takže neobsahuje žiadne umelé farbivá, parfumy, konzervačné látky a podobne. Je 100 % prírodné, v prírode úplne odbúrateľné.

Balzam Atopikderm. Na vysušenú a popraskanú pleť vám ponúka pomoc kozmetika rady Bio karité. K nej patrí aj balzam Atopikderm, ktorý pomáha pri pokožke postihnutej ekzémom alebo psoriázou. Regeneruje a zvláčňuje pokožku, a hlavne podporuje hojenie postihnutých miest.Bio karité Atopikderm obsahuje vysoký podiel bambuckého masla.

Balzam bio karité atopikderm

Bambucké maslo. Výbornou ochranou proti slnečnému žiareniu v lete, ale aj proti chladu a iným nepriazniam počasia je bambucké maslo. Tento bio produkt si nájde v rodine isté miesto, pretože ho využijú malí aj veľkí. Je vhodné na suchú citlivú pokožku, ktorá je ohrozená popraskaním, tvorbou strií, ekzémami alebo starnutím.

Kozmetická rada FREISTIL. Dámy sa nemusia vzdať každodennej starostlivosti o svoju pleť. Práve naopak, pleť si vyžaduje našu pozornosť. Je však lepšie uprednostniť produkty neparfumované, vyrobené z prírodných olejov. Takú možnosť nám ponúka kozmetická rada FREISTIL.

Tieto produkty si môžte zakúpiť v internetovom obchode www.bionatural.sk. Alebo mrknite na ich facebookovú stránku.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!