Umenie dnes nepozná žiadne hranice. Vznikajú nové akčné umenia ako napríklad Body- art (telo ako umenie). V tomto umení, je ľudské telo ako výtvarný materiál, vyjadrovací prostriedok. Ide o narábanie s telom, kde umelci prežívajú často bolesť a svoje hranice, či už psychické tak aj fyzické. Existuje aj nebezpečný prejav tohto akčného umenia, tkz. rizikový body- art.  K podobám body- artu patria už známe umenia ako napr. body- painting (maľovanie tela), tetovanie, piercing (prepichovanie) a zjazvovanie.

Môžeme si spomenúť známu predstaviteľku body- artu. Gina Pane, ktorá žije vo Francúzsku, ale je šikovná talianska umelkyňa. Je predcízna vo svojej tvorbe. Pokiaľ sa usporiadávajú rituálne predstavenia sa oblieka do bielych šiať. Možno vám to bude pripadať ako zaujímavé, ale zraňuje sa do krvi nožom.

Maľovanie na telo- video. Všimnite si každé detaily tohto nádherného umenia. Predcíznosť a samotná kvalita tohto umenia dostane do kolien každého z nás.

Publikum je naozaj veľké o čom svedčí aj sila tohto businessu. Modelky sa nebránia tomuto umeniu a tak si aj následujúce video zaslúži špeciálne hodnotenia.

Body Painting je umenie, ktoré si získava čoraz viac divákov. Krásne pláze, voda k tomu a nádherné modelky vytvoria vždy len dobrú atmosféru.

Ako sme už vyššie spomínali Piercing je tiež populárny. Ide o prepichnutie časti ľudského tela. Najčastejšie si ho dávame kvôli estetickým dôvodom, ale nosenie kovových šperkov vo vzniknutom otvore má aj iné účely. Dôvodov sa nájde vskutku neúrekom- sexuálne dôvody, náboženské či kultúrne.

Toto rituálne zdobenie sa v dnešnom storočí stalo hlavne módnou záležitosťou. Ženy začínajú náušnicami a pokračujú- ucho, pupok, nos či peri. Existuje nepísané pravidlo a fakt, že veľa obchodníkov sa snaží zarobiť na vašej nevedomosti. Prvopiercing nemôže byť striebro ani nikel. Ozdoby z chirurgickej ocele alebo titánu sú numero uno. Špecializované štúdia a seriózne salóny sú miesta, kde by ste mali nakupovať tento tovar.

Následujúce videá ukazujú kvalitu odborníkov.
Piercing v nose

Piercing v pere

Piercing v bradavke

Piercing v pupku

Piercing v uchu

Piercing v jazyku

Foto: Wikipedia, Video: Youtube