Žena je nežné pohlavie, ktoré sa v súčasnosti zaobíde v mnohých prípadoch aj bez muža. Samé si nakúpia, uvaria, upracú, zarobia, postarajú sa o domácnosť. Stali sa sebestačnými, silnými a emancipovanými. Často avšak až tak silnými, že svoje zdravie nepovažujú za prvoradé a pravidelné bolesti hlavy považujú za úplne bežnú, ba až banálnu vec, ktorej neprikladajú žiadny dôležitý význam. Patríte k ženám trpiacich na bolesť hlavu aj vy? Ak áno, nečakajte a zbavte sa tohto nepríjemného problému.

Množstvo vody

Niekedy sa dajú vyriešiť znesiteľné, no stále pomerne nepríjemné bolesti hlavy len jednodichých zvýšením príjmu tekutín. Tu však nemáme na mysli kávu a iné kofeínové nápoje, sladené vody, džúsy či alkohol. Pomôcť vám môže obyčajná čistá alebo minerálna voda, ktorá vášmu telu dodá chýbajúce minerály. Ak nepijete dostatok tekutín, môže byť bolesť hlavy toho následkom. Avšak, netrápte svoje obličky okamžitým zvýšením príjmu na niekoľko litrov denne, robte to postupne a uvidíte, že aj bolesť hlavy sa vytratí.

Migrény

Silné bolesti hlavy, migrény, už môžu mať pôvod úplne niekde inde a s hlavou nemusia vôbec súvisieť. Stačí mať len zaseknutý nerv, prechladnutú určitú časť tela a najviac si to odnesie hlava. Pri častých, silných migrénach by ste mali v prvom rade navštíviť obvodného lekára, ktorý vás odporučí k špecialistovi. Nebráňte sa ani magnetickej rezonancii,  tá môže odhaliť príčinu. A je lepšie o nej vedieť skôr ako neskoro. Myslite aj na to, že čakacia doba je pomerne dlhá, tak si objednajte svoj termín v predstihu.

Čerstvý vzduch

Hlava vás môže bolieť aj z neustáleho očného kontaktu s počítačovou obrazovkou. Vaše oči niekoľko hodín trpia a kde inde, ako na hlave, sa to prejaví. Ak máte prácu s počítačom, snažte sa po nej už vyhýbať rozsvieteným obrazovkám a dodajte očiam pokoj. Môže vám chýbať aj čerstvý vzduch, ktorý vám bolesti hlavy zbaví.

Foto: pixabay.com