Marec, mesiac knihy, je už za nami, no v žiadnom prípade to neznamená, že by literárne príbehy mali dostávať menej pozornosti. Veď knihy sú zdrojom múdrosti, možnosťou úniku od reality, problémov, spôsobom, akým sa vcítiť do sveta druhých, prísť na iné myšlienky a načerpať motiváciu do života. V knihách často nachádzame zaujímavé názory autora či úplne odlišný pohľad na život, aký sami máme. Jedným z takýchto autorov, ktorý dokáže prinútiť človeka zamyslieť sa nad zmyslom života a jeho fungovaním je brazílsky spisovateľ Paulo Coelho.

book-1149031_640

Autor Paulo Coelho už napísal dvadsaťsedem kníh, v ktorých využíva nielen realitu, ale aj nadprirodzený svet, mágiu či nereálne bytosti. Nebojí sa balansovať medzi pozemským a duchovným životom, čo však môže niektorým čitateľom prekážať. Coelho sa nevyhýba ani vkladaniu Boha a celého náboženstva do svojich príbehov, avšak, nepresadzuje názory, že viera je zaručene správna a čitateľ by sa mal na ňu obrátiť. Skôr ide o autora, ktorý má bohato rozvinutý vnútorný, introvertný svet a snaží sa ho ukázať publiku.

Coelhova múdrosť

Brazílčan Coelho sa zamýšľa nad zmyslom života a jeho hľadaní. V láske vidí spôsob, ako nájsť šťastie, no nie to maximálne, pretože človek podľa neho musí nájsť svoje poslanie na tomto svete. Autor je scestovaný človek, čo sa pretavuje do jeho múdrosti, ktorú vkladá do kníh. V jeho tituloch nejde len o suché podanie príbehu, ale autor svojimi hlbokými myšlienkami prinúti čitateľa zamyslieť sa a vytvoriť si vlastný názor. Niektoré pasáže sú tak náročné na porozumenie, že je nutné sa k nim vrátiť, aby ste pochopili pointu.

Práve spisovatelia ako Paulo Coelho majú čo čitateľom odovzdať, pretože do svojich kníh vnášajú kúsok seba a množstvo skúseností, ktoré za svoj život nazbierali pozorovaním okolitého sveta, života, ľudí či rozvíjaním ľudského vnútra.

Ilustračné foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!