Mexická maliarka, éterická víla, ktorú rozpozná snáď každý. Zarastené obočie, pestrofarebné šaty a autoportréty, výrazné kontúry tváre, to je Frida Kahlo. Jej talent, láska k umeniu či divoký život ohromil nejednu ženu žijúcu na tejto planéte.

female-832266_1280

Aj smútok sa môže zmeniť na farby

Keď jej železná tyč pri havárií prerazila panvu, jej život sa obrátil naruby. Autobus a električka. Dva dopravné prostriedky spôsobili mladej Fride ukrutné bolesti. 35 operácií sprevádzaných bolesťou a smútkom. No Frida ležiaca na nemocničnom lôžku začala maľovať. Plátno verzus jej krehká duša.

„Maľujem sama seba, pretože mnoho času prežívam osamote, moja tvár je motív, ktorý poznám najlepšie.“

Frida je príkladom, ktorý nám ukazuje, že aj smútok môže byť farebný. Táto inšpiratívna žena našla v sebe ukrytú silu, ktorá poháňala jej ruku držiacu štetec. Práve tie pohyby vytvorili diela, ktoré sú naplnené emóciami, skrytými odkazmi a šiframi.

Maľujem, lebo milujem

Začala od nuly. Nemala žiadne umelecké vzdelanie, na ktorom by mohla budovať svoju kariéru. Stačilo jej nahliadnuť do svojho vnútra a začať. Vášeň, ktorá v nej horela sa automaticky premietla do jej tvorby. Plátna ožili a zmenili sa na silné výlevy, hovorili priamo z hĺbky jej zranenej duše.

Deti na plátne, Frida bez nich

Keď sa v jej živote objavil Diego, bohémsky maliar a revolucionár, Frida sa bezhlavo zamilovala. Vzťah jej však priniesol ďalšiu bolesť v podobe opakovaných potratov. Frida bojovala ako vedela. Jej mečom bolo umenie, ktoré ako jediné poskytovalo únik z nepriazne osudu.

Poznaj samú seba

Ako maliarka zistila, že prvým krokom ku vyrovnaniu sa s osudom, ktorý ju zastihol, je treba nahliadnuť hlbšie do svojho srdca. Tam predsa nachádzame samé seba.

„Nemaľujem nočné mory ani sny, maľujem svoju vlastnú realitu.“

Zrkadielko, zrkadielko…

Postav sa pred zrkadlo. Usmej sa, sleduj ako sa svaly na tvojej tvári premenia na umelecké dielo. Nadýchni sa. Stoj hrdo. Si presne tam, kde máš byť. Nazri do svojej duše. Presne tam nájdeš farby, ktoré majú moc vytvoriť to najpestrejšie dielo.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!