Nedarí sa vám uspieť na pracovných pohovoroch a ste v strese z toho, že nemáte svojim potenciálnym zamestnávateľom čo ponúknuť? Vysoké školy neponúkajú študentom dostatočnú prax a využiteľné skúsenosti vo svojich oboroch, čo môže viesť ku stálemu zamietaniu pracovných žiadostí týchto absolventov. Ich curriculum vitae, teda životopisy, neobsahujú v časti pracovných skúseností žiadne cenné informácie. Ako môžete zapôsobiť na zamestnávateľov?

Spravte si dobrú kávičku a hľadajte na internete rôzne kurzy, pracovné pobyty a vzdelávajte sa.
Spravte si dobrú kávičku a hľadajte na internete rôzne kurzy, pracovné pobyty a vzdelávajte sa.

Smutnou, no zároveň vôbec neobmedzujúcou skutočnosťou je, že si musíte všetko zabezpečiť sami. Škola a často ani nikto iný nepríde za vami s atraktívnou ponukou na prax alebo dokonca prácu, ktorú ste si vysnívali. Znamená to však, že nie ste ničím viazaní a je len na vás a vašej šikovnosti, ako sa zariadite. Svet vám ponúka neuveriteľné množstvo možností, ktoré vám neskôr môžu otvoriť dvere do skvelého pracovného života.

Na to, aby ste zaujali a zvýšili svoje šance pri získaní vysnívanej práce, sa musíte odlíšiť od svojich konkurentov. Ovládanie cudzích jazykov je v dnešnej dobe už samozrejmosťou. Čím viac, tým lepšie. Plusové body vám nepochybne pridajú pobyty v zahraničí. Či už študijné, alebo pracovné. Nebojte sa vyhľadať či pracovnú stáž alebo internship za hranicami Slovenska a okúsiť, čo je to pracovať vo veľkej firme.

Agentúry ponúkajú množstvo zahraničných programov, kde získate nielen skúsenosti, ale aj nezabudnuteľné zážitky na celý život. Budete v prostredí, kde so slovenčinou veľmi nepochodíte, takže komunikácia v cudzom jazyku bude nevyhnutná. Takýmto bodom vo svojom životopise sa odlíšite od konkurentov a budete mať omnoho väčšiu šancu na zisk práce. Musíte sa len odhodlať, prekonať strach a pustiť sa do vybavovania pobytu, ktorý vám dá viac, ako by ste čakali.

Foto: pixmac.sk, thibault milan – flickr

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!