Ples v našom živote jednoznačne nepatrí medzi bežné udalosti a preto jeho príprave venujeme potrebný čas aj energiu. Každá investícia v tomto smere sa určite vyplatí. Veď každá z nás chce byť jednoducho neodolateľná.

S prípravou na ples súvisí výber šiat, ktorý by mal byť podriadený niekoľkým pravidlám, ktoré sa týkajú najmä typu postavy.

Šaty v štýle A-línie sú určené ženám, ktoré majú väčšie ramená a hrudník. Ak máte opačný problém, teda ste príliš štíhla, jednoducho vrstvite. Pri tomto type postavy si môžete dovoliť lesklé a svetlé materiály, vďaka ktorým budú vaše krivky o trochu ženskejšie.

Šaty v štýle Princess by mali zvoliť dámy, ktorým príroda nadelila menej centimetrov. Pozor však na to, aby šaty neboli príliš prezdobené. Vysoké a štíhle dámy si môžu dovoliť takmer všetko. Ak máte krásne nohy, tak ich jednoducho odhaľte! Sú pre vás stvorené róby v štýle Mermaid, Empire či Etui. Výber je len na vás. Ak máte naopak problém s hmotnosťou, nič to. V súčasnosti požičovne spoločenských a plesových odevov myslia aj na moletky. Základom pri výbere spoločenských šiat je zakryť nedostatky a naopak vyzdvihnúť to, čo je na vás krásne. Väčšie bruško, zadok a pás pomôže na plese zakryť sťahovacia bielizeň. Zároveň je dobrou voľbou čierna a tmavé odtiene, ktoré postavu opticky zoštíhlia. Pravý opak spôsobujú svetlé a trblietavé materiály.

Pre rok 2010 sú trendy tylové, šifónové a mušelínové materiály, prírodné farby a bohaté zdobenie v podobe kvetov, koráliek, krajok, volánov či kovových ozdôb.

Podobnými pravidlami pri výbere šiat by sa mali riadiť aj ženy – študentky, ktoré sa chystajú na stužkovú slávnosť. Pri spoločenských príležitostiach nezávisí len na bezchybnom looku, ale aj príjemnom pocite, ktorý by nás mal sprevádzať po celý večer. V šatách by sme sa mali cítiť pohodlne a sebavedomo. K bezchybnému výzoru patria nielen úžasné plesové šaty, ale aj doplnky, ktorých výber nemožno podceňovať. Topánky, kabelka či šperky by mali ladiť so šatami, make-upom a účesom.

Foto: pixabay.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!