Vianočné sviatky sa blížia takmer raketovou rýchlosťou. Všetci sme si vedomí toho, že prejedanie je pre naše zdravie škodlivé. Stáva sa, že niekedy nemusíme zjesť veľa a napriek tomu náš žalúdok túto situáciu nezvládne. Bolesti žalúdka patria veľmi nepríjemné zdravotné ťažkosti. Bolesť, pocity nafukovania a v konečnom dôsledku zlé vyprázdňovanie trápi čoraz viac ľudí. Všetky problémy sa však dajú efektívne riešiť. Prvou pomocou v týchto situáciách môžu byť bylinkové čaje.

Najúčinnejším bojovníkom proti žalúdočným ťažkostiam je nechtík lekársky
Nechtík lekársky patrí medzi užitočné liečivé rastliny. Obľúbený je kvôli svojmu širokému spektru využitia. Jeho pestovanie je nenáročné. Žlté až oranžové kvety môžeme zberať v našich záhradách do neskorej jesene. Hovorí sa, že najlepšie je jeho kvety zbierať počas slnečných dní. Práve slnečné žiarenie robí z neho rastlinu s ešte lepšími liečivými schopnosťami. Pri žalúdočných ťažkostiach odporúčame uvariť odvar z kvetov nechtíka lekárskeho. Čaj pijeme horúci a bez cukru. Chuť je mierne horká, ale účinok je takmer okamžitý.

Medovka lekárska s citrónovou arómou – pomocník číslo 2
Na slnkom zaliatych miestach nájdete sympatickú rastlinu nazývanú medovka lekárska. Jej typickým znakom je výrazná citrónová aróma. Okrem toho, že medovka blahodarne pôsobí na psychiku človeka, pomôže vyriešiť tráviace ťažkosti. Žalúdok do normálneho stavu vráti čaj z listov tejto rastliny.

Mäta prieporná – spoľahlivo utíši váš žalúdok
Mäta prieporná disponuje širokou škálou použitia. Všetci poznáme mentolové cukríky alebo žuvačky. Práve mentolová vôňa je jej základným poznávacím znakom. Na tráviacu sústavu pôsobí tak, že napomáha uvoľňovaniu enzýmov, ktoré uľahčujú celkové trávenie.

Alchemilka pasienková je rastlinou všetkých žien, rovnako účinná je pri bolestiach žalúdka
Alchemilku poznajú ženy, ktoré trpia gynekologickými ťažkosťami. Upravuje bolestivú a nepravidelnú menštruáciu a pôsobí proti gynekologických zápalom. Overené sú však aj jej účinky na tráviacu sústavu. Pri problémoch s trávením, skúste siahnuť po tejto rastlinke. Určite vás nesklame.

Najdôležitejšia je prevencia
Liečivé rastliny pri správnom dávkovaní a pravidelnom užívaní predstavujú vhodnú prevenciu. Vianočné sviatky kladú veľké nároky na náš žalúdok. Ak chcete zdravotným ťažkostiach predchádzať, siahnite po každom hlavnom jedle po šálke horkého bylinkového čaju.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!