Bývanie v podkroví je zahalené obrovskou dávkou čara. Zabezpečuje nám prekrásny výhľad. Môžeme sa vyžívať v pohľadoch na mohutné stromy, prekrásne vrchy a kopce. Nad všetkým vykonáva dohľad veľká ohnivá guľa. Nášmu zraku nič neunikne a to najmä vtedy, ak sme volili podkrovie s veľkým množstvom presvetľovacích prvkov, kde patria nielen okná, ale aj vikiere a svetlíky. Podkrovné bývanie je jednoducho stále „IN“ a je balzamom pre ľudskú psychiku.

K tomu, aby podkrovné bývanie spĺňalo požiadavku efektnosti a efektívnosti, treba vyriešiť niekoľko problémov týkajúcich sa najmä príliš členitých plôch. Problematické je tiež prispôsobiť podkrovie klimatickým podmienkam. Teda je potrebné zabrániť situáciám, aby podkrovie bolo chladničkou alebo naopak saunou. A samozrejme pri zariaďovaní podkrovia nesmie chýbať originalita a nápaditosť. Na všetky problémy spojené s bývaním v podkroví, však existuje riešenie. S pomocou skúseného architekta zvládnete nemožné.

K realizácii podkrovia potrebujete posúdenie statika a následne stavebné povolenia. Okrem toho pre podkrovie platí, že musí spĺňať určité normy. Napríklad svetlá výška pre podkrovie je stanovená na 2,6 metra, okrem toho platia podmienky pre podchodnú výšku ojedinelých trámov a výšku v miestach skosenia. Všetky predpísané parametre nájdete v norme STN 734331. Normy sa viažu aj na problémový priestor v podkroví, a tým je kúpeľňa. Po splnení všetkých parametrov sa môžete zariaďovať podľa vlastných predstáv a vkusu.

S podkrovím je spojený výber strešnej krytiny, kvalitného zateplenia, okien, podlahy a inštalácií. Veľký dôraz je kladený na krov, ktorý čoraz viac spĺňa nielen nevyhnutnú praktickú funkciu, ale hlavne pôsobí ako dominantný estetický prvok. Trendovo pôsobí dvojpodlažné bývanie nazývane mezonet. Dôležité pri mezonetových bytoch je zvoliť správny typ schodiska. Po stavebných úpravách a realizácii inštalácií nasleduje azda najobľúbenejšia fáza a tou je samotné zariaďovanie. Pri zariaďovaní treba brať do úvahy predovšetkým členenie plochy. Skvelým riešením je nábytok na mieru, ktorý ušetrí množstvo priestoru a dodá miestnosti potrebnú iskru. Nezabudnite na originálne interiérové doplnky. Aj tu platí, fantázii sa medze nekladú.

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!