Byť zdravým je najväčším darom, žiaľ nie každému je to dopriate. Úrazy, nešťastné nehody, operácie sú silným zásahom do ľudského organizmu, po ich prekonaní je častokrát potrebná rehabilitácia. Všeobecne, cieľom rehabilitácie je zlepšenie zdravotného stavu pacienta a následné vyliečenie zdravotného problému, pomôcť pacientovi vrátiť sa do bežného, každodenného života. Aké druhy rehabilitácii existujú a ako prebiehajú? Ako dopomôcť silou vôle a vlastným pričinením k rýchlejšiemu uzdraveniu a k úspešným výsledkom v rehabilitácii?

Rehabilitácia chrbtice v sebe zahŕňa jednoduchšie poruchy chrbtice, ako napríklad skoliózu až po vážne zlomeniny chrbtice najčastejšie po pádoch a úrazoch. Skolióza znamená chybné držanie tela s vybočením chrbtice do jednej strany. Najčastejšie sa zistí pri bežnej preventívnej prehliadke v puberte, pričom nasleduje liečebná rehabilitácia, kde sa pacient naučí základné rehabilitačné cviky, s poučením o ich vykonávaní aj mimo rehabilitačného strediska. Základ cvikov tvoria aj jogové cviky! K závažnejším rehabilitáciám chrbtice patria poúrazová rehabilitácia a rehabilitácia po zlomenine, ktoré patria k časovo náročným rehabilitáciám.

Rehabilitácia kolena a rehabilitácia ramena

Po chrbtici sú najčastejšími druhmi rehabilitácie, rehabilitácie končatín – kolena a ramena. Rehabilitácia kolena zabezpečuje ohybnosť kolena, posilnenie svalov kolena a úspešne naťahuje väzy. Pooperačná starostlivosť zahŕňa odborné predvedenie rehabilitačných cvikov pomocou rehabilitačného programu. Jedným zo základných cvikom sú drepy s oporou stoličky; dajte si od seba nohy na šírku ramien, chyťte sa dlaňami o oporu stoličky a pomaly sa spustite do podrepu. Pozor! Kolená pokrčte v 90° uhle, nikdy nie viac! Koleno by ste zbytočne zaťažili celou váhou tela a namiesto liečby, by ste si mohli koleno oslabiť. Priemerná rehabilitácia ramena, najčastejšie kvôli vykĺbenému ramenu, trvá 4-7 týždňov, pričom rehabilitácia spočíva v zahojení ramena, ale aj pooperačnej stabilite.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!