Milé dámy, nemáte niekedy pocit, že my ženy, neustále na niečo čakáme? Cestou z práce sa pravidelne zastavujeme pred výkladom butiku a ochkáme nad bielym riaseným topom s tým, že ten si kúpime až keď zhodíme tých päť kíl navyše. Presviedčame sa, že ten náš chlap po svadbe isto-iste prestane hádzať tie špinavé ponožky kade-tade po byte. Napriek tomu, že počujeme tikot biologických hodín, čakáme s plodením detí na čas, kedy budeme bývať konečne vo svojom. Chyba! Keď budeme čakať, nedočkáme sa ani bieleho topu, rodiť budeme možno v šesťdesiatke a to, že náš partner začne robiť po svadbe poriadok je asi také pravdepodobné ako to, že my sa naučíme lietať.

Mnoho z nás čaká na toho pravého. Máme presnú predstavu o vlastnostiach, ktoré MUSÍ mať: šarmantný, inteligentný, so zmyslom pre humor, pracovitý, milý, nežný, verný, starostlivý, sympatický, finančne zabezpečený, aby sa vedel postarať o nás a o naše deti, zdravo žiarlivý, taktný, rodinne založený, milujúci, priateľský, heterosexuál… Tak milé dámy, ktorá má takého doma? Áno, takého ideálneho so všetkými vymenovanými super pozitívnymi vlastnosťami. Keď takého poznáte alebo s ním nebodaj zdieľate spoločnú domácnosť, poprosím poslať foto. Trúfam si tvrdiť, že to nie je chlap, ale mimozemšťan.

Dokonalý chlap totiž neexistuje…a aby si páni nemysleli, že som si na nich zasadla, tak pridávam fakt, že bohužiaľ, neexistuje ani dokonalá žena. Sám život má od dokonalosti na míle ďaleko tak prečo čakáme na dokonalého muža? Nikto teraz netvrdí, že sa máte uspokojiť s prvým, ktorý o vás zakopne. Samozrejme, že ak sa k vám chlap správa ako posledný hulvát pošlite ho kade ľahšie. Dôležitá je zlatá stredná cesta. Nehľadajme dokonalosť, ktorá aj tak neexistuje, avšak ani sa nezahadzujme s takými chlapmi, ktorí o to nestoja. Hovorí sa, že láska býva slepá, ale skúsme rozmýšľať triezvo. Môže sa stať, že o niekoľko mesiacov, ba možno aj rokov zistíme, že sme svoj čas venovali človeku, ktorý si to nezaslúžil. Alebo opačný extrém, čakali sme na niekoho kto neexistuje a zatiaľ sme prišli o niečo čo skutočne stálo za to. Porozhliadnime sa teda okolo a zamyslime sa, či náhodou o niečo/niekoho neprichádzame.

Foto na titulke: SXC.hu