Je témou ženských rozhovorov a ústredným motívom rubrík časopisov pre ženy a dievčatá. Trápi ženy všetkých typov postáv. Je nemilosrdným vonkajším prejavom zlého životného štýlu a nesprávneho fungovania organizmu. Dobrá správa znie, môžete nad ňou zvíťaziť. Musíte si však byť vedomá toho, že zázraky sa nedejú a všetko vyžaduje potrebný čas.

Čo je celulitída?
Už mladé teenagerky vedia, že celulitída sa navonok prejavuje ako pomarančová koža. Zmeny tkanív pod kožou spôsobujú nemilé estetické problémy viditeľné navonok. Odbornejšie je celulitída vysvetlená ako dôsledok zlého fungovania lymfatického systému. Klasifikácia celulitídy je štvorstupňová. Začína ľahkými fázami, ktoré sú viditeľné po stlačení. Samotnou pohromou je štvrtý stupeň, ktorý spôsobuje okrem nepeknej pokožky neželané centimetre navyše. Priebeh je vo väčšine prípadov postupný a včasným riešením problému sa možno celulitídy úspešne zbaviť. Vyhovárať sa na to, že celulitída je záležitosťou dedičnosti, nie je správne. Vo väčšine prípadov zohráva úlohu nezdravý životný štýl. Mastné jedlá, absencia pohybu, nedostatočný pitný režim, cigarety, alkohol a lieky (najčastejšie hormonálna antikoncepcia) sú činiteľmi, ktoré pôsobia na vývin celulitídy. Nepriaznivé účinky na vznik a urýchlenie priebehu ochorenia má kofeín.

Nechcete ju? Tak bojujte pomaly a hlavne systematicky
Používate krémy proti celulitíde dvakrát denne a výsledok takmer žiadny? Nečudujte sa. Používanie kozmetických preparátov je len kvapkou v mori. Začať treba pomaly a postupne previesť zásadné zmeny v dôležitých oblastiach života. V prvom rade sa zbavte cigariet, nadmerného požívania alkoholu a kofeínu. Ideálne je vylúčiť ich zo svojho života nadobro. Vyhýbajte sa nezdravým jedlám s vysokým obsahom tuku, soli a korenín. Namiesto nich zaraďte do jedálnička ovocie a zeleninu. Významným činiteľom eliminácie celulitídy je šport. Hýbte sa, hýbte sa a ešte raz, hýbte sa! Pozor na správny pitný režim! Po týchto opatreniach prichádzajú na rad masáže a používanie kozmetických prípravkov. Najvýraznejšie účinky dosiahnete ich pravidelným používaním. Hlavu hore, nevzdávajte sa. Keď človek chce, dosiahne všetko.

Foto: Flickr.com

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!