Cestovanie s partnerom je výzva. Ak ste spolu dlhší čas, poznáte svoje nálady, zlozvyky aj negatívne vlastnosti možno si myslíte, že viete predpokladať, čo vás bude na spoločnej dovolenke čakať. Skutočnosť vás však môže poriadne prekvapiť. Prečítajte si 5 tipov, ako sa vyhnúť partnerským problémom pri cestách za oddychom či poznávaním.

ronald-van-der-meulen-1230519_640

  1. Priveľké očakávania

Nerobte si nerealistické plány, nemajte veľké oči a neočakávajte priveľa. To je často predzvesťou sklamania. Ak za celý deň nachodíte po historických uličkách Ríma tak 20 kilometrov, asi vám ani partnerovi nezostane chuť či energia na večernú romantiku. Zmena prostredia, cudzí jazyk a kultúra môžu človeka vykoľajiť, preto si buďte oporou.

  1. Veľká zodpovednosť

Rozdeľte si úlohy. Jeden vybaví ubytovanie a poistenie, ďalší letenky a tipy na výlety, ktoré nesmiete vynechať. Ak všetko necháte na partnera alebo na seba, budete vyčerpaní, nervózni a zaručene sa pohádate už na letisku. Rozdelená zodpovednosť so sebou prinesie aj pocit z dobre vykonanej práce. Prekvapte partnera a požiadajte pri rezervácií, nech vás vo vašej hotelovej izbe čaká vychladené šampanské. Maličkosť, ale na nezaplatenie.

  1. Nevhodný rozpočet

Prehnané šetrenie na dovolenke nie je rozumné. Keď už idete na výlet, myslite na to, že budete potrebovať aj rozpočet na kávy, zmrzliny a večery pri víne. Výhodné je, ak aj v prípade, že nežijete spolu a nemáte spoločný budget, na dovolenke urobíte výnimku. Obaja vložte do banku rovnakú sumu a vstupné do múzeí, večere aj adrenalínové zážitky si plaťte spoločne. Je to prehľadné, praktické a pri platení v reštaurácií sa nemusíte trápne doťahovať o drobné.

  1. Rozmerná batožina

Letecké spoločnosti ponúkajú prepravu palubnej batožiny zadarmo alebo za nízky poplatok. Ak však idete na dlhšiu dovolenku a potrebujete väčší kufor, zbaľte sa do jedného. Ušetríte a aj cesta bude pohodlnejšia – veľký kufor vezme partner, palubnú batožinu zvládnete aj vy. Témam, ako sa efektívne zbaliť, sa venuje aj pútavý cestovateľský blog Travelissimo.sk.

  1. Všetky aktivity spoločné

Baví vás relax na pláži, no partner je skôr nadšenec turistiky? Nikde nie je napísané, že všetky aktivity na dovolenke musíte robiť spolu. Pokojne si vyhraďte deň na opaľovanie pri knižke, kým partner bude spoznávať prírodu v okolí.

Urobte si radosť

Nádherná spodná bielizeň a plavky »

Podprsenky, nohavičky, župany, oblečenie, plavky a ešte omnoho viac. Nízke ceny, TOP kvalita, skladom a 8% z hodnoty nákupu dostanete späť!